Przedłużanie rzęs 1 do 1 jest podstawową techniką uzupełniania i przedłużania rzęs. Dzięki tej metodzie, nazywanej także metodą 1D, można uzyskać delikatny i subtelny efekt, który będzie wyglądać bardzo naturalnie oraz dziewczęco. Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs 1:1?

Rzęsy 1 do 1 to jedna z najpopularniejszych technik przedłużania rzęs. Rzęsy zrobione tą metodą wyglądają bardzo naturalnie, ale jednocześnie są na tyle wyraźne, że nie wymagają codziennego malowania tuszem. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce delikatnie podkreślić swoją urodę. Osoby, które nigdy nie korzystały z usług przedłużania rzęs, także powinny zdecydować się na technikę 1:1 – to najlepszy wybór na początek.

>>>Zobacz też: Jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy?

Co wyróżnia rzęsy 1:1?

Chcesz przedłużyć swoje rzęsy przy jednoczesnym zachowaniu ich maksymalnej naturalności? Polecana na każdego rodzaju rzęsy metoda 1 do 1 zagwarantuje ci pożądany brak sztucznego efektu. Oprócz tego, że technika ta jest odpowiednia dla kobiet posiadających różną długość i kształt rzęs, ma także szereg innych zalet, które wyróżniają ją spośród innych zabiegów tego typu.

Przede wszystkim znaczącą różnicą, która umożliwia uzyskanie naturalnego efektu, jest doczepianie do rzęsy naturalnej tylko jednej rzęsy sztucznej. Przedłużanie rzęs 1 do 1 odbywa się przy użyciu włókien syntetycznych lub jedwabnych, a nie plastikowych – jak w przypadku innych metod przedłużania. Klasyczna metoda 1D dobrze podkreśla kształt oka i optycznie je powiększa. Dobrze nałożone sztuczne rzęsy nie powodują aż tak dużego obciążania naturalnych rzęs, w rezultacie czego nie odczuwa się żadnego dyskomfortu podczas ich noszenia. Oprócz tego wykorzystanie techniki 1:1 pozwala na przeprowadzenie zabiegu w krótkim czasie (około 2-3 godzin). Ogromnym plusem jest również fakt, że przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 pozwala na znacznie rzadsze uzupełnianie. Nawet jeśli jakieś doczepione rzęsy wypadną, nie jest to aż tak widoczne, jak w przypadku, na przykład, metody 2D.

>>>Zobacz też: Jak myć sztuczne rzęsy? Pielęgnacja sztucznych rzęs po zabiegu

Jak wygląda przedłużanie rzęs 1:1?

Sztuczne rzęsy 1 do 1 używane podczas zabiegu przedłużania dobiera się odpowiednio do indywidualnych cech oka. W zależności od grubości, długości i ilości naturalnych rzęs wybiera się inny rodzaj i wygląd włosia, tak, by końcowy efekt był satysfakcjonował klientkę. Klasyczna metoda przedłużania pozwala na zwiększenie objętości i delikatne wydłużenie rzęs, a także na subtelne ich podkręcenie. Przedłużanie rzęs metodą 1:1 odbywa się z zachowaniem następujących zasad:

  • Na jedną naturalną rzęsę przypada tylko jedna rzęsa z syntetycznego włókna.
  • Doczepiane rzęsy 1 do 1 są przyklejane do naturalnych rzęs, a nie do skóry. Odległość od powieki wynosi od 0,5 do 1 milimetra.
  • Pojedyncze włókna doczepiane są osobno, każde z nich do innej rzęsy.
  • W klasycznej metodzie przedłużania rzęs 1 do 1 naklejane sztuczne rzęsy mają długość zbliżoną do naturalnej.
  • Przed przystąpieniem do zabiegu skóra wokół oczu powinna zostać dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń i przemyta produktem absorbującym sebum z powiek.

Zagęszczenie rzęs 1 do 1 powinno być wykonywane w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym. Tylko profesjonalna stylistka doradzi, jaką długość rzęs wybrać i podpowie, jak pielęgnować rzęsy po zabiegu, a także weźmie pod uwagę takie czynniki, jak: indywidualne preferencje klientki, pożądany efekt, parametry naturalnych rzęs, stopień podkręcenia rzęs oraz ich kształt. Cena usługi przedłużania rzęs w salonie może kosztować od 70 do nawet 200 złotych w zależności od miasta za pierwszą wizytę (założenie rzęs) i średnio ok. 50 złotych za uzupełnienie, które należy wykonywać co 3-4 tygodnie.

>>>Zobacz też: Przedłużane rzęsy 2 do 1 – jak wygląda zabieg?

Rzęsy 1:1 – długość i grubość rzęs w metodzie 1 do 1

Klasyczne, zrobione metodą 1 do 1 rzęsy są idealne dla osób, którym zależy na naturalnym wyglądzie rzęs, ale jednak nie są zadowolone z ich obecnego wyglądu. Podczas takiego zabiegu najczęściej wykorzystuje się rzęsy w standardowym rozmiarze, czyli takie o długości 8-12 milimetrów. Dostępne wymiary syntetycznych włosków wynoszą od 5 do 18 milimetrów i również mogą zostać użyte dla przeprowadzenia zabiegu, szczególnie jeśli występuje duża różnica między rzęsami w zewnętrznym a wewnętrznym kąciku oka.

Przeciętna grubość rzęs używanych w metodzie przedłużania 1:1 to ok. 0,15 mm. Ze względu na tak niewielkie parametry naturalne rzęsy nie są obciążone i całość daje na oku bardzo subtelny efekt, a jednocześnie uzyskuje się dodatkową objętość. Do przymocowania rzęs sztucznych do naturalnych wykorzystuje się specjalny klej do rzęs 1 do 1 . Przed wykonaniem zabiegu warto dowiedzieć się w salonie, jakiego produktu się tam używa i zapoznać się ze składem. To szczególnie ważne, jeśli masz uczulenie na niektóre składniki kosmetyków czy innych środków chemicznych.

W niektórych przypadkach długość i grubość doczepianych rzęs można zwiększyć lub zmniejszyć. Osobom, których naturalne rzęsy są cienkie i często się łamią, zaleca się wykorzystanie najcieńszych wariantów rzęs. Z kolei na rzęsach grubych i wytrzymałych najlepiej wykonywać zabieg przy użyciu długich włókien. Prawidłowo wykonane doczepianie rzęs 1 do 1 jest całkowicie bezpieczne dla każdego rodzaju naturalnych rzęs, dlatego nie trzeba obawiać się ich nasilonego wypadania ani uszkodzenia.

Zobacz film: Jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy? Źródło: Dzień Dobry TVN.


Co sądzisz o tym artykule?
1
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0