Moda i Uroda

Rzęsy 1 do 1 – co warto wiedzieć o zabiegu? Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Moda i Uroda

Rzęsy 1 do 1 – co warto wiedzieć o zabiegu? Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Przedłużanie rzęs 1:1 jest podstawową techniką uzupełniania i przedłużania rzęs. Dzięki tej metodzie, nazywanej także metodą 1D, można uzyskać delikatny i subtelny efekt, który będzie wyglądać bardzo naturalnie oraz dziewczęco. Jak przedłużać rzęsy, aby uzyskać naturalny efekt? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Zofia Jasińska, ekspert stylizacji rzęs. 

W tym roku stawiamy na naturalność. Moda ta znalazła swoje odzwierciedlenie zarówno w trendach makijażowych, jak i medycynie estetycznej. Po sezonie mocnych rzęs teraz stawiamy na delikatnie podkreślone oko. Jak przedłużać rzęsy, żeby uzyskać naturalny efekt?

Jakie trendy w stylizacji rzęs królują obecnie?

Zofia Jasińska przyznała, że w tym sezonie królują subtelne makijaże. Kobiety bardziej zwracają uwagę na pokazywanie naturalnej urody niż jej maskowanie i poprawianie. Metoda przedłużania rzęs, która wpisuje się w obecne kanony to metoda 1:1. 

Rzęsy 1:1 to jedna z najpopularniejszych metod przedłużania rzęs. Rzęsy zrobione tą metodą wyglądają bardzo naturalnie, ale jednocześnie są na tyle wyraźne, że nie wymagają codziennego malowania tuszem. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce delikatnie podkreślić swoją urodę. Osoby, które nigdy nie korzystały z usług przedłużania rzęs, także powinny zdecydować się na metodę 1:1 lub 2d – to najlepszy wybór na początek.

>>>Zobacz też: Jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy?

Co wyróżnia rzęsy 1:1?

Chcesz przedłużyć swoje rzęsy przy jednoczesnym zachowaniu ich maksymalnej naturalności? Polecana na każdego rodzaju rzęsy metoda 1:1 zagwarantuje ci pożądany brak sztucznego efektu. Oprócz tego, że metoda ta jest odpowiednia dla kobiet posiadających różną długość i kształt rzęs, ma także szereg innych zalet, które wyróżniają ją spośród innych zabiegów tego typu.

Przede wszystkim znaczącą różnicą, która umożliwia uzyskanie naturalnego efektu, jest doczepianie do rzęsy naturalnej tylko jednej rzęsy sztucznej. Przedłużanie rzęs 1:1 odbywa się przy użyciu włókien syntetycznych. Klasyczna metoda 1D dobrze podkreśla kształt oka i optycznie je powiększa. Dobrze nałożone sztuczne rzęsy nie powodują aż tak dużego obciążania naturalnych rzęs, w rezultacie czego nie odczuwa się żadnego dyskomfortu podczas ich noszenia. Oprócz tego wykorzystanie techniki 1:1 pozwala na przeprowadzenie zabiegu w krótkim czasie (około 1,5 do 2h). 

>>>Zobacz też: Jak myć sztuczne rzęsy? Pielęgnacja sztucznych rzęs po zabiegu

Jak wygląda przedłużanie rzęs 1:1?

Sztuczne rzęsy 1:1 używane podczas zabiegu przedłużania dobiera się odpowiednio do indywidualnych cech oka. W zależności od grubości, długości i ilości naturalnych rzęs wybiera się inny rodzaj i wygląd włosia, tak, by końcowy efekt był satysfakcjonował klientkę. Klasyczna metoda przedłużania nie pozwala na zwiększenie objętości, ale delikatne wydłuża rzęsy, a także na subtelne je podkręca. Przedłużanie rzęs metodą 1:1 odbywa się z zachowaniem następujących zasad:


  • Na jedną naturalną rzęsę przypada tylko jedna rzęsa z syntetycznego włókna.
  • Doczepiane rzęsy 1:1 są przyklejane do naturalnych rzęs, a nie do skóry. Odległość od powieki wynosi od 0,5 do 1 milimetra.
  • Pojedyncze włókna doczepiane są osobno, każde z nich do innej rzęsy.
  • W klasycznej metodzie przedłużania rzęs 1:1 naklejane sztuczne rzęsy mogą mieć długość zbliżoną do naturalnej lub nieco ją wydłużać.

Zagęszczenie rzęs 1:1 powinno być wykonywane w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym. Tylko profesjonalna stylistka doradzi, jaką długość rzęs wybrać i podpowie, jak pielęgnować rzęsy po zabiegu, a także weźmie pod uwagę takie czynniki, jak: indywidualne preferencje klientki, pożądany efekt, parametry naturalnych rzęs, stopień podkręcenia rzęs oraz ich kształt. Cena usługi przedłużania rzęs w salonie może kosztować od 150 do 250 złotych za pierwszą wizytę (założenie rzęs) w zależności od miasta i zaawansowania stylistki, i średnio ok. 80 -150zł za uzupełnienie, które należy wykonywać co 2-3tygodnie. W przeciwieństwie do metody objętościowej zabiegi te trzeba wykonywać częściej. 

>>>Zobacz też: Przedłużane rzęsy 2 do 1 – jak wygląda zabieg?

Rzęsy 1:1 – długość i grubość rzęs w metodzie 1 do 1

Klasyczne, zrobione metodą 1:1 rzęsy są idealne dla osób, którym zależy na naturalnym wyglądzie rzęs, ale jednak nie są zadowolone z ich obecnego wyglądu. Podczas takiego zabiegu najczęściej wykorzystuje się rzęsy w standardowym rozmiarze, czyli takie o długości 6-11 milimetrów. Dostępne wymiary syntetycznych włosków wynoszą od 6 do nawet 15 milimetrów.

Przeciętna grubość rzęs używanych w metodzie przedłużania 1:1 to maksymalnie 0,15 mm. Ze względu na tak niewielkie parametry naturalne rzęsy nie są obciążone i całość daje na oku bardzo subtelny efekt, a jednocześnie uzyskuje się dodatkowe zagęszczenie kolorem. Do przyklejenia rzęs sztucznych do naturalnych wykorzystuje się specjalny klej do rzęs. Przed wykonaniem zabiegu warto dowiedzieć się w salonie, jakiego produktu się tam używa i zapoznać się ze składem. To szczególnie ważne, jeśli masz uczulenie na niektóre składniki kosmetyków czy innych środków chemicznych.

Osobom, których naturalne rzęsy są cienkie i często się łamią, zaleca się wykorzystanie najcieńszych wariantów rzęs. Z kolei na rzęsach grubych i wytrzymałych można wykorzystać rzęsy dłuższe. Prawidłowo wykonane doczepianie rzęs 1:1 jest całkowicie bezpieczne dla każdego rodzaju naturalnych rzęs, dlatego nie trzeba obawiać się ich nasilonego wypadania ani uszkodzenia. Wypadanie rzęs będzie zgodne z cyklem wzrostu rzęs naturalnych oraz ich wypadania.

Zobacz film: Jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Zobacz też: Olejek szałwiowy – współczesne panaceum na wszelkie dolegliwości?

Co sądzisz o tym artykule?
5
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0