Horoskop

Sny o praniu: na sznurku, brudnym, w pralce - jak interpretuje je sennik?

Horoskop

Aktualizacja:
lechatnoir/Getty Images

Sen o praniu według sennika bardzo często oznacza poczucie winy i chęć oczyszczenia sumienia. Niekiedy symbol ten odnosić się może również do otoczenia śniącego oraz jego negatywnych odczuć w stosunku do ludzi wokół niego.

W interpretacji snu znaczenie ma również to, czy pranie jest czyste i suche, czy też brudne. W pierwszym przypadku to zwykle dobry omen i według sennika zapowiada sukces. Pranie brudne to natomiast przestroga przed szkodliwymi relacjami, szczególnie z nowo poznanymi osobami. Jak jeszcze interpretować sen o praniu?

Sen o praniu - symbol wyrzutów sumienia i plotek

Według sennika pranie widziane w marzeniu sennym często ma związek z metaforycznym „brudem”. Dlatego robienie prania we śnie może być zapowiedzią oczyszczenia atmosfery bądź sumienia, np. poprzez przyznanie się do winy. Może to być również sygnał od podświadomości, która podpowiada śniącemu rozwiązanie problemów w ten właśnie sposób.

Czynność ta może mieć również nieco inną interpretację. Niekiedy sennik traktuje ją bowiem jako symbol zbliżającej się poważnej kłótni, która może nawet zakończyć się zerwaniem relacji z bliską osobą. Z kolei sen, w którym jedynie widziane jest pranie, to często oznaka niepoukładanych spraw rodzinnych. Warto jak najszybciej rozwiązać problemy, by osiągnąć spokój ducha.

Wizja nocna o wieszaniu prania może być też oznaką, że ktoś plotkuje na temat śniącego. Zwykle po głębszym zastanowieniu się dość łatwo można namierzyć osobę będącą źródłem kłopotów. Z kolei sen o wieszaniu suchych ubrań to często symbol, że śpiący zostanie przez kogoś wykorzystany. Rozwieszanie ich na sznurku to sygnał od podświadomości, że ma się do ukrycia coś, co ciąży na sumieniu.

Sen o mokrym praniu według sennika może być z kolei zwiastunem choroby, która może dotknąć albo śniącego, albo osoby z jego najbliższego otoczenia. Jeżeli ubrania leżą na ziemi, może to być ostrzeżenie przed lekkomyślnością. Mimo najlepszych chęci podejmowanie nieprzemyślanych decyzji może bardzo zaszkodzić. Schnące pranie to natomiast symbol wewnętrznego niepokoju.

Złym omenem będzie również sen o brudnych ubraniach. Bardzo często, według sennika, jest on bowiem zapowiedzią kłótni. Niekiedy to także zwiastun poważnego oszustwa, w tym zarówno finansowego, jak i tego, które może wydarzyć się w życiu prywatnym (np. zdrada ze strony partnera). Z kolei czyszczenie bardzo zabrudzonych rzeczy to przestroga, by unikać słuchania pogłosek i pomówień.

O plotkowaniu mówi również interpretacja snu o pralni. Gdy w marzeniu sennym pojawia się wizja tego miejsca, może to oznaczać, że osoby z otoczenia śniącego (znajomi bądź współpracownicy) obmawiają go za jego plecami.

Sen o proszku do prania to z kolei sygnał, że można spodziewać się przykrości ze strony fałszywych osób. Niekiedy mogą być to nawet bliscy znajomi. Sen o kupowaniu tego detergentu to natomiast symbol braku akceptacji ze strony otoczenia, które jest w stosunku do śniącego nieuczciwe, a osoby krzywdzące.

Również marzenie senne o praniu w pralce to przestroga - do nowych zadań należy podejść z odpowiednią uwagą. Zaniedbania mogą bowiem przynieść poważne problemy, a nawet zaburzyć równowagę emocjonalną. Pranie ręczne to z kolei zapowiedź szkód, które poniesie śniący w najbliższym czasie w wyniku niekorzystnego obrotu pewnej sprawy.

Sen o praniu jako dobry omen

Sen o praniu nie zawsze musi oznaczać złe wieści. Ten dotyczący ściągania suchych ubrań będzie zapowiedzią pogodzenia się z osobą, z którą od jakiegoś czasu było się w konflikcie. Same czyste ciuchy to także zwiastun powodzenia w wielu dziedzinach życia, w tym w sprawach prywatnych i zawodowych, a oznaka dobrego zdrowia.

Dobrą wróżbą będzie również sen o prasowaniu. Jest to bowiem symbol szczęścia, na które śniący sam zapracował, między innymi dzięki roztropności i oszczędzaniu.

Suche, starannie poskładane pranie, leżące w szafie, także oznacza nadchodzący dobrobyt. Pomyślność i pieniądze mogą pojawić się niespodziewanie. Szczególnie dobrym omenem jest czysta i świeża bielizna, która zwiastuje pozytywne zdarzenia w każdej dziedzinie życia.

Z kolei pranie odzieży intymnej to według sennika oznaka pogodzenia się z własną seksualnością, w tym z fantazjami, których dotąd osoba śniąca się wstydziła. Przyniesie to większe zadowolenie z życia, a przy tym ulgę emocjonalną.

Sennik pomyślnie interpretuje również sen o stosowaniu proszku do prania. Symbolizuje on bowiem ostrożność, dzięki której uda się uniknąć poważnych kłopotów.

Sen o praniu bardzo często ma związek z poczuciem winy, jest zapowiedzią kłótni bądź szkodliwych plotek. Warto jednak pamiętać, że marzenia senne zazwyczaj są sygnałem od podświadomości, dlatego na początku najlepiej spróbować zinterpretować je według własnych skojarzeń.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości