Horoskop

Piasek według sennika. Co oznacza burza piaskowa czy piasek w ustach?

Horoskop

Aktualizacja:
Daniel Grizelj/Getty Images

Według senników piasek w wielu przypadkach oznacza brak stabilizacji, niepewność, a nawet nadchodzące problemy. Zwiastunem kłopotów jest przede wszystkim burza piaskowa. Nieszczęście i zmartwienia symbolizuje także żółty piasek.

Trudności mogą również spotkać tego, kto w swoim śnie ma piasek w ustach. Z kolei piaszczysta plaża to często zwiastun potrzeby odpoczynku i regeneracji po ostatnich życiowych trudnościach. Co według sennika oznacza piasek w różnych sytuacjach?

Piasek według sennika – niestabilność i kłopoty

Według senników piasek zazwyczaj nie jest dobrym znakiem, przede wszystkim ze względu na jego symbolikę w kulturze. Często bowiem mówi się o „budowaniu domów na piasku”, co ma oznaczać nietrwałość efektów takiego działania. W kulturze europejskiej taka interpretacja ma swoje korzenie w „Przypowieści o domu na skale”, pojawiającej się w Nowym Testamencie, w Ewangelii św. Mateusza oraz św. Łukasza. Dlatego możliwe niepowodzenia większych przedsięwzięć zwiastować może właśnie sen o budowaniu na piasku. Spore trudności życiowe bywają również poprzedzane marzeniem sennym o piasku w ustach. Warto też zwrócić uwagę na fantazję o stawianiu babek na plaży, które mają symbolizować utratę rachuby czasu w ważnej sprawie. Zmianę losu na gorsze zapowiada szczególnie żółty piasek.

O braku stabilności życiowej w najbliższym czasie mówić może przede wszystkim sen o sypaniu piachu. Bywa on także interpretowany jako zapowiedź składania obietnic bez pokrycia. Jego przesypywanie oznacza przykre wieści, wsypywanie go do wiader możliwe kłótnie z sąsiadami, a przesiewanie, np. przez sitko, to możliwy zwiastun kłopotów z osiągnięciem zamierzonego celu. Jego rozsypywanie, szczególnie w okolicy domu, ma być z kolei zapowiedzią pogorszenia się sytuacji finansowej. Trudy, znoje i ciężka praca mogą czekać osobę śniącą o piachu w butach.

Niekorzystnym znakiem będzie także leżenie na piasku. Wizja ta może być bowiem oznaką niepewności i dużych zmian w życiu, niestety, na niekorzyść. Jeszcze mniej obiecującą symbolikę ma zapadanie się w piasku, które może oznaczać nie tylko zmianę sytuacji życiowej na gorsze, lecz także problemy natury psychologicznej czy kryzys egzystencjalny.

Sen o piasku często zwiastuje również nietrwałość relacji, fałsz i złość. Szczególnie wymowne jest w tym wypadku marzenie senne o burzy piaskowej, która zwykle symbolizuje duże i gwałtowne zmiany na gorsze. Niekiedy jest także oznaką licznych nieporozumień.

Sny o piasku bywają również zapowiedzią problemów w sferze miłosnej, a nawet zdrowotnej, szczególnie jeżeli siedzeniu na nim towarzyszy odczucie chłodu. Piach na budowie to z kolei znak „porywania się z motyką na słońce”. Plany i przedsięwzięcia raczej nie będą dążyć do oczekiwanego, szczęśliwego finału. Niepowodzenia zwiastuje również fantazja o wędrówce po pustyni, szczególnie w towarzystwie palącego słońca. Wyjątkiem będzie spoglądanie na wydmy, które oznaczają trudności, jednak możliwe do pokonania.

Sen o piasku na plaży - oznaka potrzeby relaksu

Choć najczęściej sen o piasku nie zwiastuje niczego dobrego, od tej reguły niekiedy pojawiają się wyjątki. Należy do nich przede wszystkim marzenie senne o plaży. Jeżeli we śnie widzi się biały piasek i palmy, najprawdopodobniej po prostu oznacza to potrzebę odpoczynku. Taki krajobraz jest bowiem symbolem relaksu i ucieczki od problemów codzienności. Bywa również, że w ten sposób umysł wizualizuje tęsknotę za łatwiejszym, bardziej beztroskim życiem. Opalanie się na piasku to również obietnica błogiego odpoczynku. Niektórzy wierzą jednak, że taki sen może oznaczać także balansowanie na granicy tego, co nieznane. Czasem też nocna fantazja o plaży to po prostu zapowiedź odejścia od monotonii.

Niekiedy stąpanie po piasku może być symbolem poczucia osamotnienia i oddalenia od innych ludzi. Bywa to interpretowane także jako zapowiedź rychłego spełnienia pragnień.

Sen o przebywaniu na piasku może być z kolei metaforą stanu przejściowego. Plaża jest bowiem miejscem, w którym stykają się ziemia i woda. Może więc być to przepowiednia sporych zmian w życiu, a także podpowiedź podświadomości, że przeczuwa nadejście przełomowych wydarzeń.

Trudności może za to zapowiadać wizja o pracy w piasku na plaży. Bywa on bowiem oznaką wytężonego wysiłku nad jednym tylko przedsięwzięciem.

Sny o piasku, chociaż najczęściej nie obiecują niczego dobrego, wcale nie muszą być złym omenem. Wiele zależy od otoczenia i szczegółów nocnej fantazji. Należy również pamiętać, że zazwyczaj marzenia senne to głos podświadomości, dlatego nawet po śnie o burzy piaskowej nie należy nadmiernie się nim przejmować.

Aby dowiedzieć się, jakie znaczenie ma sen o schodach, obejrzyj poniższy materiał:

>>> Zobacz także:

Sen o białej lub brudnej pościeli - jak interpretuje go sennik?

Co według sennika oznacza sen o rodzinie? Co zwiastuje sen o rodzinie męża czy chłopaka?

Co według sennika oznacza sen o torcie: czekoladowym, weselnym lub urodzinowym

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości