Horoskop

Co według sennika oznacza sen o rodzinie? Co zwiastuje sen o rodzinie męża czy chłopaka?

Rodzina

Oliver Rossi/Getty Images

Horoskop

Co według sennika oznacza sen o rodzinie? Co zwiastuje sen o rodzinie męża czy chłopaka?

Rodzina

Oliver Rossi/Getty Images

Sen o rodzinie według sennika może mieć rozmaite znaczenia. Często jest on symbolem stabilizacji i udanego, szczęśliwego życia w gronie kochanych przez śniącego osób, jednak niekiedy może to być także tęsknota za większą indywidualnością i samodzielnością. 

Sennik może też interpretować sen o rodzinie jako strach przed światem zewnętrznym bądź nieprzyjemną sytuacją, szczególnie wtedy, gdy widziani w nim członkowie rodziny mają zniekształcone ciała. Jak jeszcze interpretować można sen o rodzinie?

Interpretacja snów o rodzinie według sennika – wiele sprzeczności

Interpretacja snów o rodzinie związana jest w dużej mierze ze stosunkiem do jej członków. W większości ludzi członkowie rodziny budzą mieszane uczucia. Z jednej strony pojawia się miłość, zwłaszcza w stosunku do najbliższych jej członków, z drugiej – irytacja czy niechęć. Te ostatnie dotyczą szczególnie bardzo młodych osób z budzącą się silną potrzebą niezależności. Tego typu sny bardzo często odzwierciedlają również faktyczną sytuację rodzinną. Wszystko przez natłok emocji związanych z najbliższymi nam osobami. Jest jednak kilka uniwersalnych interpretacji snu o rodzinie według sennika.

Rodzina widziana we śnie to bardzo często zwiastun szczęścia w życiu. Może to być także zapowiedź małżeństwa i założenia własnej rodziny w najbliższym czasie. Zjazd rodzinny również może być bardzo pozytywną wróżbą. Bardzo często takie spotkanie zwiastuje bowiem ponadprzeciętne szczęście w interesach. Wspólna zabawa z najbliższymi osobami z rodziny, szczególnie przyjęcie w ich gronie we śnie, to także pragnienie bliższych relacji z nimi. Może warto zadbać o nie jak najszybciej? Rodzina przy stole widziana we śnie może być również odzwierciedleniem poczucia osamotnienia. Sennik interpretuje to jako wskazówkę. Często jedynie na rodzinie można w pełni polegać i liczyć na jej wsparcie. Z drugiej strony zjazd rodzinny może zwiastować przyjemny okres, przerywany jednak kilkoma przykrymi zdarzeniami. Po takim śnie warto zatem mieć się na baczności i uważnie się rozglądać, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze.

Kłótnie w rodzinie często są z kolei sygnałem osłabienia więzi i zaniedbania relacji rodzinnych. Z drugiej strony niekiedy może to być również oznaka braku dojrzałości. Jeżeli dotyczy ona sporu z rodzeństwem, prawdopodobnie śniący wciąż nie jest wystarczająco dojrzały emocjonalnie. Kłótnia z jednym z rodziców, szczególnie z matką, to z kolei według sennika oznaka zbyt silnego związku z nią. Prawdopodobnie już najwyższy czas, aby odciąć symboliczną pępowinę.

Co ciekawe, rodzina męża we śnie według sennika oznacza osiągnięcie swoich celów. To, co do tej pory było jedynie naszym marzeniem, wreszcie ma szansę się ziścić. Pojawienie się brata to z kolei korzyści materialne, natomiast siostry to zwiastun radości.

Pozytywną wróżbą będzie również wizyta ciotki we śnie. Według sennika jest to bowiem zapowiedź pomyślności w interesach. Jeżeli jest uśmiechnięta, może to być zwiastunem szczęścia w najbliższym czasie.

Jeśli we śnie pojawia się nasza własna rodzina, nawet wtedy, kiedy jej nie założyliśmy w realnym świecie, oznacza to radość i satysfakcję z życia. Rzadziej może to być tęsknota za taką sytuacją w świecie realnym.

Śmierć kogoś z rodziny – czy według sennika to zły omen?

Sen o śmierci w rodzinie według sennika wcale nie jest dosłowną zapowiedzią danego wydarzenia. Zazwyczaj stanowi to symbol osłabienia relacji z daną osobą. Warto również pamiętać, że śmierć najczęściej jest także zapowiedzią rychłych zmian w życiu, bardzo często diametralnych.

Negatywną wróżbą jest natomiast mieszkanie we śnie z rodziną. Jest to bowiem zapowiedź uzależnienia się od pewnej osoby, co prowadzić może do nieciekawych sytuacji.

Z kolei sen o byłym chłopaku lub byłej dziewczynie, a szczególnie o jego lub jej rodzinie, może być nieprzyjemnym echem przeszłości. Być może śniącemu wciąż nie udało się zapomnieć o poprzednim związku. Z drugiej strony taki sen może być również tęsknotą za założeniem rodziny, szczególnie jeśli do tej pory nie udało się znaleźć nowego partnera czy nowej partnerki.

Odwiedziny rodziny, kłótnie z nią lub śmierć jednego z jej członków, każda z tych sytuacji we śnie może mieć inne znaczenie w senniku. Warto jednak pamiętać, że sny o rodzinie często są bardzo osobiste. Wiele z sennych marzeń może mieć osobiste znaczenie i odzwierciedlać rzeczywiste relacje z członkami rodziny. Nie warto zatem kurczowo trzymać się sennikowych interpretacji takich snów, a raczej zdać się na podpowiedź własnej intuicji. Niekiedy może ona okazać się najlepszym narzędziem do interpretacji sennych marzeń.

Zobacz także:

Miłosz pokazuje, że niemożliwe nie istnieje. Ma 7 lat, mózgowe porażenie dziecięce i przeszedł grań Tatr Niżnych

Kurs góralszczyzny z Pauliną i Damianem. "Najgorzej jak cepry zaczną mówić góralsku, a nie umią"

Polka, która swoimi grafikami podbija świat. Natalia Talkowska rysuje 15-lecie Dzień Dobry TVN

W Dzień Dobry TVN wielokrotnie pokazywaliśmy, że rodzinę łączą nie tylko więzy krwi, ale też wspólne pasje. Dowodzą tego bohaterowie naszych reportaży.

Co sądzisz o tym artykule?
54
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0