Horoskop

Sennik: były mąż – symbolika snu

Horoskop

Aktualizacja:
rozwód

Sen o byłym mężu interpretowany jest w różny sposób. Dla samotnych kobiet oznacza tęsknotę za bliskością i psychicznym wsparciem. Dla pań, które na nowo się ustatkowały, wieszczy niezapowiedzianą wizytę krewnych.

Śniący się były mąż to dla kobiet zły sen, a niekiedy nawet koszmar. Może wskazywać na skrywane uczucia, nieumiejętność radzenia sobie z samotnością, a nawet niskie poczucie własnej wartości. Sen o byłym mężu warto potraktować jako wskazówkę do przeprowadzenia zmian, które przyniosą korzyści zarówno materialne, jak i duchowe. W ludowych przekazach widok byłego męża we śnie zapowiada wizytę krewnych.

Sen o byłym mężu w interpretacji podstawowej

Samotne kobiety, którym przyśnił się były mąż, powinny interpretować ten sen jako wyraźną wskazówkę do zmian. Najpewniej skrywają w sobie uczucia tęsknoty za bliskością, czułością i byciem z kimś. Były mąż w tym przypadku ma jednoznacznie wskazywać na to, że czas pożegnać się z przeszłością i obdarzyć zaufaniem kogoś innego. Sen ten jest wskazówką, by nie rozpamiętywać tego, co było, a z odwagą patrzeć w przyszłość. Spotkanie i rozmowa z byłym mężem we śnie kobiety, która jest w związku, wskazuje na jej niewystarczające zaufanie względem obecnego partnera. Były mąż we śnie mężatki sugeruje natomiast zaniedbywanie uczuć i nieokazywanie ich. To marzenie senne jest również ostrzeżeniem przed kłótniami i cierpieniem w obecnym związku. W interpretacji ważny jest również wygląd byłego męża. Stary zwiastuje szczęście i powodzenie, młody zapowiada spełnienie nadziei, gruby wróży obfitość, chudy ostrzega przed zazdrością i brakiem zaufania. Przypadkowe spotkanie byłego męża to ostrzeżenie przed kłótnią, natomiast jeśli wyszło ono z naszej inicjatywy, sen wskazuje na chęć odnowienia kontaktów z osobą, której dawno nie widzieliśmy. Wizyta byłego męża w naszym nowym miejscu zamieszkania we śnie jest ostrzeżeniem przed problemami związanymi z naszym domem. Sen może wieszczyć również konieczność wyprowadzki.

Były mąż w senniku mistycznym

Sennik mistyczny sny o byłym mężu interpretuje w różny i bardzo szeroki sposób. Według ludowych przekazów zwiastuje niezapowiedzianą wizytę krewnych. W innych przekazach sen oznacza spokój, zaufanie i uczucie pewności. Sen o byłym mężu wróży również szczęśliwy dom i ciekawe perspektywy na przyszłość. Widok martwego byłego męża nie jest dobrym znakiem, gdyż wieszczy cierpienie i utratę zaufania. Stojący do nas plecami zwiastuje zakończenie problemów i zapowiada nowy, szczęśliwy etap w życiu. Były mąż, który nie odbiera od nas telefonu, to symbol obojętności i ochłodzenia relacji z bliskimi. Kłótnia wieszczy zakończenie sporów. Widok byłego męża z inną kobietą wskazuje na zaniedbanie obecnego związku lub przyjaźni. Przypadkowe spotkanie byłego męża sugeruje nostalgię i tęsknotę za beztroskimi latami. Sen o byłym mężu kogoś innego ostrzega przed pogorszeniem relacji z tą osobą.

Znaczenie snu o zmarłym byłym mężu

Sen o zmarłym byłym mężu należy potraktować jako ostrzeżenie przed kłopotami i popełnieniem błędów. Kobietom zamężnym zwiastuje trudny okres, natomiast wdowom wróży ponowne zamążpójście. Zmarły może być również symbolem problemów, które z czasem miną. Jeśli we śnie były mąż nie umarł, wieszczy to kłopoty i powrót spraw z przeszłości, które nie zostały do tej pory rozwiązane. Natomiast świadomość we śnie śmierci byłego męża wieszczy zakończenie sporów, niejasności i trudności. Śmierć w sennikach jest symbolem utraty, końca czegoś, ale nie zawsze ma negatywny wydźwięk. Kiedy pojawia się podczas życiowych trudności, zwiastuje nadejście w końcu spokojnego okresu. W interpretacji snu ze zmarłym byłym mężem istotne jest również jego zachowanie. Gesty, temat rozmowy, wygląd i sceneria razem składają się na znaczenie marzenia sennego. Były mąż jest w tym przypadku jedynie odzwierciedleniem naszego stosunku do nierozwiązanych spraw z przeszłości. Może też wskazywać na tęsknotę za tym, co utraciliśmy: dawną pracą, przyjacielem, daleką rodziną itd. Przez niektórych pojawienie się we śnie byłego zmarłego męża zwiastuje długi i problemy finansowe, które nie zakończą się zbyt szybko.

Znaczenie snów. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Sennik: teściowa - co oznacza sen o teściowej? Znaczenie i interpretacja snu

Sen o weselu i jego interpretacje. Jaki przekaz kryje się we śnie o weselu?

Kłócić się - sennik. Co oznacza kłótnia we śnie - z chłopakiem, ojcem czy siostrą?

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Brand X

Pozostałe wiadomości