Gwiazdy

Sebastian Riedel i jego syn poszli w ślady legendarnego lidera zespołu Dżem. "Nagle zaczęło brakować tej sceny"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Sebastian Riedel poszedł w ślady ojca, Ryszarda i również tworzy muzykę. Jak się okazuje, scenę pokochał także jego syn, Maksymilian. Właśnie nagrał płytę, a w Dzień Dobry TVN pokazał, gdzie tworzy i jak wygląda jego prywatna przestrzeń.

Sebastian Riedel poszedł w ślady ojca

Sebastian Riedel - syn Ryszarda Riedla, legendarnego lidera grupy Dżem. Jest wokalistą, gitarzystą oraz kompozytorem. Tworzy muzykę i miłością do występów na scenie zaraził także swojego syna, Maksymiliana, który rozpoczął karierę na deskach teatralnych. W spektaklu gra swojego tatę. Riedel w Dzień Dobry TVN opowiedział o kulisach swojej pracy.

- Przyszedł taki moment, że nie wiedziałem, co ze sobą zrobić. Nagle zaczęło brakować tej sceny, ale znalazłem na to sposób i nagrałem płytę - wyjaśnił.

To bardzo intymna płyta. Jeden z utworów na krążku, to po części tekst taty Sebastiana, Ryszarda Riedla.

- Tak, zgadza się - "Głos ma dobro, nie zło". Jedno zdanie, ale bardzo ważne. Szczególnie głęboko dla mnie zabrzmiało w czasie tej pandemii, kiedy była cisza, taki zastój - wyjaśnił Riedel.

Sebastian Riedel stworzył w swoim domu muzyczną przestrzeń

W swoim domu Sebastian Riedel zorganizował sobie muzyczną przestrzeń, w której tworzy muzykę. Wystrój jest bardzo rock&rollowy, ale muzyk podkreśla, że to jednak dalej prywatna przestrzeń. Co więcej, kiedy z rodziną szukali domu, warunek był taki, że dom musi mieć piwnicę, tak, aby można było stworzyć małe studio.

Mama Sebastiana, to była silna kobieta. Jak mówi jego żona, trochę ją podszkoliła w tej kwestii. Gabriela Riedel przyznała, że przyjaźniła się z teściową, Małgorzatą Pol.

Zobacz wideo: Sebastian Riedel w piosence "Głos ma dobro, nie zło"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

"Hotel Paradise 3". Czy związek Basi i Krystiana przetrwał? "Jestem zażenowana, ale uczę się też sama siebie"

Joanna Kulig zagra w amerykańskiej komedii romantycznej. U jej boku plejada gwiazd Hollywood

Zosia Zborowska-Wrona i Ola Domańska sprzeciwiają się hejtowi w sieci. "Po raz kolejny zostałyśmy ocenione przez pryzmat naszego wyglądu"

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Sandra Hajduk

Pozostałe wiadomości