Gwiazdy

Autyzm nie jest dla niego przeszkodą. Dzięki "Projektowi Cupid" Sylwek znalazł miłość. "Jest pierwsza, wymarzona"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Pierwszy randkowy show, który przełamuje tabu
Pierwszy randkowy show, który przełamuje tabu Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Program "Projekt Cupid" powstał po to, by umożliwić osobom z niepełnosprawnościami znalezienie drugiej połówki. Czy misja realizatorów show została wypełniona? Historia Sylwestra Kwiatka jest na to idealnym dowodem.

"Projekt Cupid" - miłosny eksperyment dla osób z niepełnosprawnościami

"Projekt Cupid" to program, który pomaga osobom z niepełnosprawnościami znaleźć miłość. Sylwester Kwiatek, uczestnik show, przybył do Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o przygodzie, którą przeżył w towarzystwie kamer stacji TTV. Na udział w eksperymencie namówiła go rodzina, a dokładniej siostra Martyna.

Jak przebiegała procedura szukania partnerki dla Sylwestra? - Wymienialiśmy się doświadczeniami i Sylwek na pewnym etapie opowiedział, kogo chciałby spotkać na drodze w swoim życiu, jaką kobietę. Razem z Basią Kurdej-Szatan byliśmy taką komórką pierwszego wywiadu. Wysłuchaliśmy Sylwka, potem te informacje zostały przekazane ludziom kompetentnym, którzy wiedzą, jak znaleźć kogoś, by było dobrze - powiedział w Dzień Dobry TVN prowadzący program Przemek Kossakowski.

Dorota Kwiatek, matka Sylwestra, z początku nie zareagowała z entuzjazmem na wieść o udziale syna w show. Później jednak zmieniła nastawienie. - Jak zobaczyłam, że Sylwek bardzo chce wystąpić w tym programie, bo przecież był osobą samotną i ciągle wierzył, że spotka dziewczynę swoich marzeń, to my jako rodzina po prostu wspieraliśmy go w tym wszystkim - wyjaśniła pani Dorota.

"Projekt Cupid" - historia Sylwestra Kwiatka

Sylwester Kwiatek to uczestnik "Projekt Cupid" ze spektrum autyzmu. Młody mężczyzna mówi wprost to, co czuje i to, co myśli. Choć rodzina obawiała się, że jego bezpośredniość może przeszkodzić mu w nawiązaniu bliskiej relacji, Sylwek udowodnił, że głębokie uczucie przezwycięży wszystko. Przez ekspertów programu został sparowany z Agatą, z którą do dziś jest w szczęśliwym związku.

- Odnalazłem swoją wymarzoną, pierwszą, prawdziwą miłość - Agatę. Moja dziewczyna jest bardzo skromna, piękna, zgrabna, ciepła, serdeczna, sympatyczna. Rozumiemy się nawzajem. Jesteśmy wspaniałą parą. Kocham Cię, Agatko - wyznał przed kamerami Sylwester.

Cały wywiad obejrzycie w naszym materiale wideo. Odcinki "Projekt Cupid" emitowane są na antenie TTV w każdą niedzielę o 22:05 i systematycznie udostępniane na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: fot. Kuba Kamiński/East News/DDTVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości