Psycholog więzienna zginęła na służbie, gdy udzielała porady. Podejrzany usłyszał zarzuty

Więzienie
Psycholog zginęła podczas udzielenia porady
Źródło: Gettyimages/FooTToo
Porucznik Bogumiła Bieniek-Pasierb z Zakładu Karnego w Rzeszowie nie żyje. Psycholog została zaatakowana podczas udzielania porady tymczasowo aresztowanemu. Arturowi R. nadano status więźnia niebezpiecznego. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywocie.

Nie żyje Bogumiła Bieniek-Pasierb

O zdarzeniu poinformowała Służba Więzienna w specjalnym komunikacie.

- Funkcjonariuszka zginęła na służbie zaatakowana przez tymczasowo aresztowanego, któremu udzielała porady psychologicznej. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez prokuraturę, Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną - przytacza TVN24.

Porucznik Bogumiła Bieniek-Pasierb w Zakładzie Karnym w Rzeszowie pełniła funkcję starszego psychologa. Pozostawiła męża i dzieci, których obecnie objęto pomocą finansową i psychologiczną.

Podczas konferencji prasowej wiceminister sprawiedliwości Michał Woś przekazał, że sprawę wyjaśniać będzie komisja specjalnie powołana przez szefa resortu Zbigniewa Ziobrę.

Trudne historie

Porwane kobiety rep
Źródło: Dzień Dobry TVN
Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Poruszająca historia afgańskiej rodziny
Poruszająca historia afgańskiej rodziny
Historia polskiej mafii
Historia polskiej mafii

- Jestem wstrząśnięty śmiercią funkcjonariuszki ZK w Rzeszowie. Zginęła w czasie służby z ręki kryminalisty. Każdego dnia jako psycholog usiłowała więźniom pomagać. Rodzina została otoczona opieką. Wyrazy głębokiego współczucia bliskim. Cześć Jej pamięci! - napisał na Twitterze.

Rzeszów. Psycholog zginęła podczas udzielenia porady

Tymczasowo aresztowanemu Arturowi R. nadano status więźnia niebezpiecznego. Oznacza to, że przebywać będzie pod ochroną, w specjalnej celi.

- To ogromna tragedia i strata dla rodziny, a także dla Służby Więziennej, która straciła oddaną służbie koleżankę i sumienną funkcjonariuszkę. W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z najbliższymi zmarłej. Nie ma słów, by opisać żal, jaki czujemy w tej chwili. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia składa Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński wraz z funkcjonariuszami i pracownikami formacji - przekazała Służba Więzienna.

Psycholog zginęła na służbie. Podejrzany usłyszał zarzuty

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie prok. Krzysztof Ciechanowski, Artur R. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Ma także postawiony zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego i bezprawnego pozbawienia wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem.

Prokurator dodał, że Artur R. w czasie przesłuchania nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia ich treści.

Podejrzanemu za zarzucane czyny grozi kara nie mniejsza niż 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat albo kara dożywotniego więzienia. Prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o trzy miesiące aresztu dla podejrzanego. 

Rzeszów. Zmarła funkcjonariuszka służby więziennej

Z komunikatu Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie zamieszczonego w środę 23.02 wynika, że Artur R. zadał funkcjonariuszce uderzenia zaciśniętą dłonią i narzędziem ostrokończystym, czym spowodował u niej szereg obrażeń ciała, które doprowadziły do masywnego krwotoku wewnętrznego i zewnętrznego, a w efekcie do śmierci pokrzywdzonej. Tymczasowo aresztowany Artur R. - w sprawie gwałtów dokonanych w 2020 r. - nie był dotychczas karany.

W sobotę, 26 lutego odbędą się uroczystości pogrzebowe. Służba Więzienna zapowiedziała uczczenie pamięci porucznik.

- Hołd poległej por. Bogumile Bieniek-Pasierb oddawać będą funkcjonariusze Służby Więziennej w całej Polsce włączając w dniu pogrzebu punktualnie o godz. 14:00 na 3 minuty sygnały świetlne i dźwiękowe w samochodach służbowych zaparkowanych przed zakładami karnymi i aresztami śledczymi - czytamy na Facebooku Służby Więziennej.

Więcej informacji na portalu TVN24.

Zobacz także:

Autor: Michalina Kobla

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Gettyimages/FooTToo

podziel się:

Pozostałe wiadomości