więzienie

  Pijanych kierowców czekają poważne konsekwencje. Sejm przyjął bowiem reformę prawa karnego wprowadzającą m.in. konfiskatę samochodów osób prowadzących pod wpływem alkoholu. Jakie jeszcze przepisy mają być zaostrzone?

  Obrońcy uważają, że proces był niesprawiedliwy.

  "Przemoc i okrucieństwo"

  Drakońskie zachowania ojca przyczyniły się do wystąpienia u niej lęku i zaburzeń odżywiania.

  Młodsza siostra zgłosiła sprawę na policję.

  To nie pierwszy raz, kiedy A$AP Rocky ma problemy z prawem.

  .Kobiecie grozi dożywocie.

  Co kobiety widzą w kryminalistach?

  Podejrzany usłyszał zarzuty.

  Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 17-letnią uczennice, która sprzedawała narkotyki. Jej klientami były m.in. 13-letnie dzieci. Nastolatka usłyszała zarzut udziału w obrocie nielegalnymi substancjami. Grozi jej nawet dziesięć lat więzienia. 

  Co zdecydował sąd?

  Jak wykorzystać dziesięć minut? Można milczeć, ale na to szkoda czasu... Można zapytać o relacje z chłopakiem, poprawkowy sprawdzian, rozwiązać zadanie z jedną niewidomą, przeczytać bajkę, poobserwować jak dziecko śpi lub wytłumaczyć, dlaczego nie robimy mu drugich śniadań. Więźniowie celebrują każdą minutę rozmowy online, którą dostają w prezencie od zakładu karnego. Większość z nich przez pandemię nie widziała swoich pociech przez 1,5 roku. Z osadzonymi w krakowskim więzieniu o bezcennych chwilach spędzonych z dziećmi podczas widzeń rozmawiała Lidia Ostólska z serwisu dziendobry.tvn.pl.

  Zadał mu 70 ciosów nożem.

  Jak zakończy się historia Beaty Pasik? Dlaczego w sądzie nie wzięto pod uwagę alibi i zeznań tych, którzy świadczyli, że nie było jej na miejscu zbrodni? Szczegóły sprawy zdradza dziennikarz śledczy, Grzegorz Głuszak oraz brat Beaty Pasik, Jacek.

  więźniowie

  Beata Pasik po 18 latach warunkowo opuściła więzienie. Kobieta została skazana na 25 lat więzienia za morderstwo w sklepie Ultimo, którego - jak twierdzi - nie dopuściła się. To początek jej walki o uniewinnienie. Czy tak jak w przypadku Tomasza Komendy doszło do pomyłki sądowej?

  "Bardzo to przeżyłam".

  Andrzej Poczobut jest polsko-białoruskim dziennikarzem. Mężczyzna mocno sprzeciwia się władzy i reżimowi, który wprowadził na Białorusi Aleksander Łukaszenko. Za krytykę spotkała go surowa kara. Dziennikarz od pół roku siedzi w więzieniu. W jakim jest stanie? Czy najbliżsi mają z nim kontakt? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Ministerstwo Sprawiedliwości planuje wprowadzić zmiany w kodeksie karnym. Zgodnie z nowymi przepisami osoba, która świadomie zarazi kogoś wirusem HIV, chorobą weneryczną lub inną chorobą zakaźną, może trafić do więzienia nawet na osiem lat. Dotyczy to także COVID-19.

  Życie pisze najlepsze scenariusze, tak było w przypadku serialu "Skazana". Postać grana przez Agatę Kuleszę jest inspirowana historią Beaty Krygier, prawniczki, która otrzymała zarzuty oszustw finansowych. W więzieniu spędziła 2,5 roku. To, co tam przeżyła, zostanie w niej na zawsze.

  Bill Cosby odzyska wolność po tym, jak sąd w Pensylwanii unieważnił jego wyrok. 83-letni aktor odsiedział w więzieniu ponad dwa lata. Był skazany za napaść na tle seksualnym.

  W ubiegłym roku trzy silne kobiety Swietłana, Maria i Weronika stały się symbolem nowej Białorusi. Maria jako jedyna z czołowych opozycjonistek nie wyjechała za granicę. Swoją walkę o kraj przepłaciła więzieniem. Teraz walczy o nią siostra.

  Rodzice zatrzymanego w Mińsku dziennikarza Romana Protasiewicza, widząc upublicznione nagranie przez białoruskie władze, obawiają się o jego życie. Dopatrują się śladów przemocy. W Dzień Dobry TVN wystosowali apel.

  Sosnowiczanin, który przyznał się do zabójstwa 11-letniego chłopca, trafił za kraty. Internet obiegło nagranie z przywitania, które rzekomo zgotowali mu pozostali osadzeni. Służby więzienne twierdzą, że nie jest ono autentyczne. Gdzie przebywa morderca Sebastiana?

  Artur Ligęska nie żyje. W 2019 roku mężczyzna wydał książkę, będącą zapisem jego przeżyć z pobytu w arabskim więzieniu, do którego trafił pod zarzutem posiadania narkotyków. On sam twierdził, że przyczyną jego zatrzymania była miłość, którą poczuł do niego syn szejka z Abu Zabi.

  Sen o więzieniu to przede wszystkim ograniczenie wolności i możliwości podejmowania określonych działań. Związany może też być z obawą przed karą, odczuwaniem izolacji czy osaczenia. Okazuje się jednak, że senniki zawierają wiele pozytywnych interpretacji tego snu.

  13 lat pozbawienia wolności. To wyrok, który zapadł w warszawskim sądzie za pobicie Roberta Brylewskiego i przyczynienie się do śmierci muzyka. Oskarżonego Tomasza J. podczas ogłaszania sądowej decyzji nie było na sali. Nie został doprowadzony, bo nie wyraził na to zgody.

  11 maja zakończyła się aukcja charytatywna rękopisu powieści Wojciecha Chmielarza pt. "Wilkołak", który został w całości napisany przez osadzonych w zakładach karnych. Na czym polega inicjatywa Fundacji Zmiana? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli pisarz Wojciech Chmielarz oraz koordynatorka projektu Liliana Nienałtowska.

  Kapitan Andrzej Lasota spędził niemal dwa lata w meksykańskim więzieniu. Mężczyzna został oskarżony o przemyt kolumbijskiej kokainy. Dzięki wytrwałości córki i żony marynarz 19 marca odzyskał wolność i wrócił do kraju. Jak to się stało, że w ogóle został posądzony o przemyt narkotyków? Jak on i jego najbliżsi przetrwali ten trudny okres?

  Olivier Janiak opublikował w mediach społecznościowych szokującą fotografię. Widać na niej, jak rozmawia z Agatą Kuleszą w więziennej celi. Okazuje się, że to plan nowego serialu serwisu Player.pl. O czym będzie opowiadać "Skazana"?