więzienie

  więzienie

  Sen o więzieniu to przede wszystkim ograniczenie wolności i możliwości podejmowania określonych działań. Związany może też być z obawą przed karą, odczuwaniem izolacji czy osaczenia. Okazuje się jednak, że senniki zawierają wiele pozytywnych interpretacji tego snu.

  Krzysztof K. to nauczyciel przedszkolny i opiekun dziecięcy, który popełnił kilkanaście czynów polegających na obcowaniu płciowym z małoletnimi w wieku poniżej 15 lat lub dopuszczeniu się wobec nich innej czynności seksualnej oraz utrwalaniu treści pornograficznych. Sąd skazał go na karę 17 lat więzienia, a także orzekł wobec niego inne środki zabezpieczające.

  Sąd w Norristown w stanie Pensylwania uznał Billa Cosby'ego za "agresywnego drapieżcę seksualnego" i skazał go na minimum trzy lata więzienia. Jak ten wyrok komentowany jest w Stanach Zjednoczonych? Jakie warunki panują w więzieniu, w którym zostanie zamknięty komik? Zapytaliśmy o to, przebywającego w USA, reportera Jana Pachlowskiego.

  W Stanach Zjednoczonych wielu skazanych odsiadujących dożywocie lub oczekujących na egzekucję, otrzymuje od kobiet po kilkaset listów miłosnych. Dlaczego panie decydują się na relacje z mordercami, gwałcicielami, którzy nie mają szans na wyjście z więzienia? Czy w Polsce takie zjawisko też jest spotykane? Czy kobiety morderczynie otrzymują listy miłosne od mężczyzn?

  Zetknięcie się z rzeczywistością jest dla byłych więźniów bardzo trudne. Muszą oni na nowo opanować tzw. czynności elementarne, które pozwolą im przetrwać. W Krakowie funkcjonuje dom dla byłych osadzonych, gdzie uczą się powrotu do rzeczywistości. Trafiają tam Ci, na których nikt nie czeka. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marka Łagodzińskiego z fundacja wspierania więźniów "Sławek" oraz Marię Dąbrowską-Majewską z fundacji "Zmiana". Nasi goście są zdania, że proces resocjalizacji powinien trwać na długo przed opuszczeniem zakładu karnego. Co to znaczy? Czy każdego więźnia można przywrócić do społeczeństwa?