Gwiazdy

Pectus i Kasia Popowska razem!

Gwiazdy

Aktualizacja:

Zaprosiliśmy do studia zespół Pectus wraz z Kasią Popowską, by porozmawiać o nowym projekcie DUETY PECTUS "KOBIETY" - nowa odsłona! Jak wyglądała ich współpraca przy nowym albumie?

Kasia Popowska i Pectus

W studiu Dzień Dobry TVN zespół Pectus wraz z Kasią Popowską! Porozmawialiśmy z nimi o nowym projekcie DUETY PECTUS "KOBIETY". Pierwsza z cyklu duetów płyta PECTUS ”Kobiety” ukazała się w 2015 roku. Płyta ukazała się z okazji 10-lecia Pectus. Wówczas na krążku znalazły się premierowe utwory - duety, w których udział wzięły m.in. Basia Trzetrzelewska, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Patrycja Markowska, Kayah, Grażyna Łobaszewska, Urszula Dudziak, Urszula, Anna Wyszkoni, Monika Kuszyńska. Album zyskał status Złotej Płyty.

Więcej: 

Ten cover to hit! Mika Urbaniak & Victor Davies w utworze "America"

Teraz zbliża się 15-lecie Pectus i z tej okazji powstaje kolejna odsłona duetów z polskimi artystkami.

Swój mały jubileusz zespół Pectus będzie obchodzić podczas Festiwalu w Sopocie wspólnie z TVN - w 2008 roku podczas Sopot Festival TVN wygrali Słowika Publiczności za utwór “To, co chciałbym Ci dać”.

Zespół Pectus wraz z Kasią Popowską i "Najlepiej być w podróży"

„Najlepiej być w podróży” to pierwszy singiel zapowiadający nowy album z premierowymi utworami zespołu Pectus. Ta jubileuszowa płyta, z gośćmi specjalnymi, zostanie wydana z końcem tego roku z okazji przypadającego w 2020 roku 15-lecia zespołu. W zapowiadającej wydawnictwo piosence „Najlepiej być w podróży”, w duecie z wokalistą zaśpiewała Kasia Popowska.

Ponadczasowy tekst Wojciecha Młynarskiego, o poszukiwaniu lepszego, dodaje skrzydeł. Natomiast głos Kasi Popowskiej pięknie oddaje zwiewność kompozycji. Myślę, że ta piosenka jest tak naprawdę pytaniem do słuchacza czy „Najlepiej jest w podróży”. Czy, gdy już odnajdziemy sens, potrafimy go docenić?” - tak mówi o piosence Tomek Szczepanik, wokalista i lider zespołu Pectus.

Więcej: 

TAITO ft. Gemeni - "Balkandance"

Fot Kamil Piklikiewicz / EastNews

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości