Gwiazdy

Producenci muzyczni wychodzą z cienia. Patryk Kumór i Dominic Buczkowski debiutują jako Hotel Torino

Gwiazdy

Aktualizacja:

Dotychczas to oni pisali hity dla innych, teraz postanowili połączyć siły i pod tajemniczą nazwą Hotel Torino wychodzą z cienia. Patryk Kumór i Dominic Buczkowski to producenci muzyczni sprawnie poruszający się po różnych stylistykach. Czym planują zaskoczyć nas multiinstrumentaliści? Posłuchajcie ich pierwszego singla.

Własna twórczość producentów

Patryk Kumór i Dominic Buczkowski przez dwa lata stworzyli ponad 70 kompozycji dla różnych wykonawców. W 2018 roku zostało wydanych 26 utworów autorstwa lub współautorstwa Patryka. Były to m.in. zwycięska kompozycja Eurowizji Junior „Anyone I want to be” Roksany Węgiel , hity „Nic tu po mnie” Michała Szczygła, „Powiedz mi to w twarz” Zuzy Jabłońskiej oraz „Nie mów mi nie” Marty Gałuszewskiej, a także 2 utwory do animacji kinowych: „Książę Czaruś” (Ewelina Lisowska, Marta Gałuszewska, Honorata Skarbek do animacji o tym samym tytule) oraz „Zatrzymać chwilę” (Edyta Górniak i Roksana Węgiel do animacji Hotel Transylwania 3). Łączna ilość wyświetleń utworów współautorstwa Patryka Kumóra to ponad 100 milionów!

W każdy utwór należy się zaangażować. Na koniec dnia artysta wychodzi i broni swój utwór, musi czuć, że to jest jego piosenka. My chcemy, używając naszego warsztatu i doświadczenia, pomóc tym ludziom napisać tę piosenkę tak, żeby inni ludzie chcieli jej posłuchać

– powiedział Patryk.

Po latach przepracowanych w branży muzycznej panowie postanowili wyjść z cienia i stworzyć coś swojego. Na naszej scenie zadebiutują z nowym singlem „Hunter”.

Założyliśmy zespół, żeby trochę przewietrzyć głowę. Zabrakło nam sceny. Chcieliśmy się jeszcze aktywować i przede wszystkim zrobić coś dla siebie. Mamy różne odpadły, w różne strony i stwierdziliśmy, dlaczego nie pokazać tego

– powiedział Patryk Kumór.

Czego możemy się spodziewać po utworach producentów?

Piosenka „Hunter”, którą panowie wykonali na naszej scenie to tajemnicza, intrygująca przestrzenna kompozycja oparta na prostej, lecz chwytliwej zagrywce gitarowej wspartej głębokim brzmieniem perkusji oraz saksofonu. Numer rozkręca się jak dobry film, aby w refrenie zaskoczyć słuchacza mocnym wokalem i chórem gospel, po czym gaśnie, równomiernie pulsuje, wciąga… w kolejny rozdział historii rodem z Hotelu Torino.

Jest to muzyka bardzo organiczna, trochę powrót do korzeni, z elementami muzyki nowoczesnej. Będą się pojawiać trendowe rzeczy, ale trzonem tej działalności ma być żywe granie. Przede wszystkim instrumenty i granie na żywo

– powiedział Patryk Kumór.

Jeśli nie widzieliście jeszcze występu, zobaczcie wideo.

Nominacja do Fryderyków

Rozdanie Fryderyków podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu już 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Przebieg wydarzenia będzie można śledzić na żywo na antenie TVN. Patryk i Dominik są nominowani do Fryderyków aż w trzech kategoriach: kompozytor roku, autor roku i producent roku.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości