Gwiazdy

Patrycja Volny znowu cierpi na anoreksję. "To jest codzienna walka"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Dzień Dobry TVN

Patrycja Volny ponownie zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Aktorka znana z filmu "Pokot" przyznała to w szczerym, emocjonalnym nagraniu, które zamieściła w sieci. Jej zdaniem, do nawrotu anoreksji przyczyniła się pandemia koronawirusa i pobyt w izolacji. Córka Jacka Kaczmarskiego opublikowała też wstrząsające zdjęcie swojej sylwetki.

Patrycja Volny ma anoreksję

Aktorka nigdy nie ukrywała, że cierpiała na zaburzenia odżywiania. Teraz choroba wróciła. Aktorka zdecydowała się o tym opowiedzieć, żeby pomóc innym ludziom z podobnym problemem. Dlatego właśnie opublikowała nagranie, w którym szczerze o tym mówi.

Podejrzewam, że covid i bycie w izolacji, niemożność wyjścia na pewno takim osobom jak ja bardzo się daje we znaki. Aktywność bardzo pomaga w leczeniu i wychodzenie do ludzi. Bycie uwięzionym we własnym mieszkaniu, we własnej kuchni, przy własnej lodówce... Kumam was. To jest walka . To jest codzienna walka

- słyszymy w relacji na Instagramie.

Ostatnie wydarzenia, zarówno prywatne, jak i okołocovidowe spowodowały, że ta choroba na nowo się odezwała. Jakoś staram się z nią radzić i stwierdziłam, że mogłabym komuś pomóc, pogadać. Bo nikt nie zrozumie anorektyczki/anorektyka tak jak drugi anorektyk

- mówi gwiazda filmu "Pokot".

Patrycja zamieściła też czarno-białe zdjęcie, na którym widać bardzo szczupłą, wręcz wychudzoną sylwetkę.

#helplessnothungry #anoreksjabulimiczna

- podpisała fotografię wyraźnie zaznaczonych żeber i zapadniętego brzucha.

Fani aktorki trzymają za nią kciuki.

Smutne. Znam temat anoreksji z autopsji

Życzę powodzenia i szybkiego uporania się z problemem❤️

- czytamy w komentarzach.

Patrycja Volny - kariera

Patrycja Volny (Patrycja Kaczmarska) urodziła się 5 lutego 1988 w Monachium. Jest córką poety, kompozytora i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego. Dorastała w Australii, obecnie mieszka we Francji.

Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Uczestniczyła też w zajęciach organizowanych przez National Institute of Dramatic Arts (Sydney) oraz West Australian Academy of Performing Arts.

W zawodzie debiutowała jako ośmiolatka, grając w sztukach teatralnych oraz australijskich filmach. W trakcie studiów występowała głównie w produkcjach początkujących twórców oraz gościnnie w polskich serialach. Na północy Francji, gdzie mieszka, współtworzy dwujęzyczną grupę teatralną.

Szerokiej publiczności dała się poznać dzięki roli Dobrej Nowiny w filmie "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland.

Co to jest anoreksja?

Anoreksja , w psychiatrii fachowo określana jako jadłowstręt psychiczny, to choroba z grupy zaburzeń odżywiania. Osoba chora odczuwa silny lęk przed przytyciem, dlatego obsesyjnie dąży swoimi działaniami do utraty wagi, świadomie odmawia przyjmowania posiłków, głodzi się i nie przerywa tych zachowań nawet, gdy organizm jest wyniszczony.

Najczęściej anoreksja zaczyna się od niewinnego odchudzania, które przeradza się w natrętne myślenie o jedzeniu, kaloryczności posiłków i głodówki. Mimo dużego spadku masy ciała, czynności stają się coraz bardziej intensywne. Dzieje się tak, ponieważ anorektycy mają zaburzony obraz swojego ciała i żadna waga nigdy nie będzie dla nich idealna.

Problem najczęściej dotyczy nastolatków, wchodzących w okres dojrzewania i młodych dorosłych przed 25. rokiem życia. Anoreksja u mężczyzn pojawia się nawet 12 razy rzadziej niż u kobiet. Szacuje się, że problem dotyczy około 2% młodzieży w Polsce.

Wspierajcie swoje dzieci w walce z anoreksją. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Jak rozpoznać objawy zaburzeń odżywiania u dziecka?

Zaburzenia odżywiania u kobiet w ciąży

Bulimia – objawy, przyczyny i skutki. Jak walczyć z bulimią?

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości