Gwiazdy

Kulisy głośnego wywiadu Harry'ego i Meghan. "Sama Oprah mówiła, że nie będzie żadnych tematów tabu"

Gwiazdy

Już w niedzielę, 7 marca wyemitowany zostanie długo wyczekiwany wywiad Oprah Winfrey z Sussexami. Meghan i Harry mają w nim ujawnić szczegóły prywatnego życia, a także kulisy funkcjonowania brytyjskiej rodziny królewskiej. Co mówią na temat tej rozmowy media Zjednoczonego Królestwa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Senkara.

Stosunek królowej Elżbiety II do wywiadu Meghan i Harry'ego

Wywiad, którego Harry i Meghan udzielili Oprah Winfrey zostanie wyemitowany przez stację CBS 7 marca, natomiast w Wielkiej Brytanii dzień później. Z tego powodu królowa Elżbieta II po raz pierwszy od 1972 roku zmieniła termin swojego przemówienia do Wspólnoty Narodów - z 8 marca na dzień wcześniejszy.

- Królowa bardzo na ten wywiad czeka, ale z tego, co wiem, królowa nie dostała żadnej przedemisyjnej kopii tego wywiadu , więc jest tak naprawdę w tej samej sytuacji, co i my - powiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Tak naprawdę cały świat ze zniecierpliwieniem czeka na to, co ujawni para Sussex. Wydaje się bowiem, że mają naprawdę wiele do powiedzenia, ponieważ początkowy czas emisji materiału został wydłużony aż o pół godziny.

- To jest ogromna medialna bomba, bo to jest pierwszy taki intymny wywiad Sussexów od czasów Megxitu, a tak naprawdę nawet od czasu ich zaręczyn. Mało tego - to jest taki pierwszy silny głos pochodzący z samego wnętrza królewskiej rodziny od bodajże ćwierć wieku, czyli od momentu rozpadu małżeństwa Diany i Karola. Pierwotnie ten wywiad trwać miał 90 minut, a przedłużono go do 120 minut, także myślę, że Harry i Meghan mieli tam naprawdę dużo do opowiedzenia. Zresztą sama Oprah mówiła od początku, że nie będzie tutaj żadnych tematów tabu, no i w związku z powyższym media na całym świecie szaleją - dodała dziennikarka.

Brytyjskie media o Meghan i Harrym

Wielkie zamieszanie trwa szczególnie na Wyspach Brytyjskich. Meghan i Harry są tam na okładkach wszystkich gazet. Po wypuszczeniu zapowiedzi wywiadu media starają się wywnioskować, co padnie w rozmowie z Oprah. Uśmiech i milczenie Meghan porównują także do księżnej Diany i - jak wiadomo - rzeczywiście temat Diany się pojawi.

- Moją największą obawą było to, że historia się powtórzy - powiedział książę Harry podczas wywiadu z Winfrey.

Miał na myśli media, które nękały jego matkę. Sam bowiem od dziecka zmaga się z zainteresowaniem paparazzi oraz dziennikarzy i podobno ma na tym punkcie prawdziwą obsesję.

Równocześnie pałac zdecydował się kontratakować Meghan. W "The Times" bowiem ukazał się artykuł, w którym byli współpracownicy księżnej oskarżają ją o mobbing. Wiadomo, że w tej sprawie będzie prowadzone dochodzenie.

- Atmosfera na linii Sussexowie - pałac jest bardzo napięta . Wszystko to dzieje się w cieniu choroby księcia Filipa, który jest w tej chwili w szpitalu. Królowa nadal wypełnia swoje obowiązki - dodała w naszym programie Anna Senkara.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości