Gwiazdy

Młody raper pierwszym polskim artystą na liście Billboard Global 200 Excl. US. Na którym miejscu się znalazł?

Gwiazdy

mikrofon studio muzyka

Michał Matczak, czyli raper Mata jest pierwszym polskim artystą, który znalazł się na liście przebojów Billboard Global 200 Excl. US. Zagwarantował mu to utwór "Kiss cam (podryw roku)", który jak dotąd został odsłuchany już blisko 12 milionów razy w serwisach streamingowych.

Mata pierwszym Polakiem na liście Billboard Global 200 Excl. US

"Kiss cam (podryw roku)" autorstwa polskiego rapera Maty znalazł się na 198. miejscu kultowej listy Billboard Global 200 Excl. US. Poinformowano o tym za pośrednictwem oficjalnego konta artysty w mediach społecznościowych.

- Historia dzieje się na naszych oczach. Za sprawą swojego ostatniego singla "Kiss cam (podryw roku)" Mata został pierwszym polskim artystą, którego utwór trafił na globalną listę Billboard Global 200 Excl. US. Uwzględnia ona ponad 200 światowych rynków muzycznych z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych. Najnowszy singiel Maty jest także pierwszą polskojęzyczną piosenką, która trafiła na światowe listy przebojów . Do tej pory teledysk do "Kiss cam (podryw roku)" wyświetlono ponad 18 milionów razy, a sam utwór został odsłuchany już blisko 12 milionów razy w serwisach streamingowych - czytamy.

To nie jedyny sukces rapera w ostatnim czasie. Mata pobił także polski rekord najczęściej słuchanej piosenki w ciągu doby. "Kiss cam (podryw roku)" został odtworzony 700 tys. razy, a to oznacza, że pokonał wcześniejszego lidera - utwór "Patokreacja", także autorstwa Maty.

Kim jest Michał Matczak - Mata?

Mata to polski raper, który zyskał popularność utworem "Patointeligencja", wydanym w 2020 roku. Prywatnie jest synem profesora prawa Marcina Matczaka oraz współprowadzącej szkołę języka angielskiego Arletty Śliwińskiej-Matczak.

- Nie jestem dzieciakiem z bloków, tylko szczylem z klasy średniej, wychowanym na strzeżonym osiedlu, który zajawił się rapem przez "Jesteś Bogiem". Na początku miałem zresztą bana na ten film, bo tam przeklinali, a ja byłem wychowywany pod kloszem, więc obejrzałem go dopiero w gimnazjum - mówił jakiś czas temu w rozmowie z Newonce.

Mata ma na swoim koncie wydaną w 2020 roku płytę "100 dni do matury". Drugi album pt. "Młody Matczak" zapowiedziany jest na wrzesień 2021 roku.

Zobacz wideo: Studniówka z Matą i Karolem Strasburgerem

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości