Gwiazdy

Magda Gessler i jej wspomnienia z dzieciństwa. "Nie wolno mi było jeść chleba, bito mnie po rękach"

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz/East News

Magda Gessler od wielu lat przeprowadza rewolucje w naszych kuchniach. Znamy ją z licznych programów telewizyjnych, uwielbiamy za werwę i za poczucie humoru. Podczas świątecznego "Drugiego śniadania mistrzów" pokazała nam się jednak w nieco bardziej prywatnym, kameralnym wydaniu. Zdradziła, co wzbudza w niej czułość i opowiedziała o zasadach panujących w jej rodzinnym domu. Co mogła robić (i czego nie) mała Magda Gessler?

Magda Gessler o zasadach z dzieciństwa

W sobotnim, świątecznym wydaniu "Drugiego śniadania mistrzów" wzięli udział Andrzej Grabowski, Robert Makłowicz, Michał Rusinek oraz prowadząca program "Kuchenne rewolucje" Magda Gessler. Marcin Meller podpytywał swoich gości o ich wspomnienia z dzieciństwa i panujące w domu rodzinnym tradycje. Zapytana o zakazy i nakazy Magda Gessler wyznała, że jej mama stosowała wręcz radykalne podejście do kontrolowania wagi córki:

- Nie wolno mi było jeść chleba, bito mnie po rękach - przyznała. Mama proponowała jej nawet wynagrodzenie pieniężne za każdy "zgubiony" kilogram. - Mówiła mi też, że jeżeli (a byłam bardzo szczupła, jak Lara) będę jadła trochę mniej i schudnę kilogram, to będzie mi płaciła za kilogram schudnięcia tyle, ile płaci się za kilogram cielęciny.

Z drugiej strony, nigdy nie mogła stać pierwsza od stołu. - Po prostu najpierw musiała wstać mama, a dzieci musiały siedzieć do momentu, kiedy rodzice się nie ruszyli - zaznaczyła kulinarna ekspertka - Trzeba było siedzieć do końca. Musiała być naprawdę istotna wymówka, żeby ktoś mógł odejść od stołu przed podaniem genialnych dań mamy, bo ona była prekursorem całej kulinarnej historii naszej rodziny - wyjaśniła. Zresztą, o ile mama wymagała, by nie pozostawiać pustego talerza (uważała to za nietakt), o tyle babcia Magdy Gessler zachęcała, by wszystko zjadać "do ostatniego kęsa".

Magda Gessler jako babcia

Poza anegdotami z dzieciństwa Magda Gessler opowiedziała także o tym, co dziś wzbudza w niej czułość. - Oglądanie mojej córki Lary w roli mamy i mojej wnuczki w roli wnuczki - zdradziła - to największa czułość, jaką czułam od dawien dawna. Lara jest cudowną mamą i ma tak ogromny z dzieckiem kontakt i wydaje mi się tak inną kobietą, że to najpiękniejsze zjawisko, jakie mnie spotkało w życiu - kulinarna ekspertka nie kryła wzruszenia.

Jaka zaś jest Magda Gessler jako babcia? Przyznała, że na razie "robi niewiele". Jak to ujęła: - lata po kuchennych rewolucjach, więc jest babcią niebezpieczną. Ze względu na pandemię i rozszalałą trzecią falę Magda woli "dmuchać na zimne". Liczy na to, że po zaszczepieniu będzie mogła spędzać z wnuczką więcej czasu.

Zaciekawiły Cię opowieści Magdy Gessler? Pełny odcinek "Drugiego śniadania mistrzów" emitowanego na TVN24 obejrzysz tutaj.

Zobacz wideo: Świąteczne rewolucje Magdy Gessler

Zobacz też:

Dieta oczyszczająca organizm. Co jeść po świętach?

Aby być piękną, nie musisz robić wiele. "Jesteśmy zmęczeni sztucznie wykreowanymi ideałami"

Aleksandra schudła 62,5 kg bez efektu jojo. "W tej historii każdy gram ma znaczenie"

Autor: Ola Lipecka

Pozostałe wiadomości