Gwiazdy

Let’s Play Together Orchestra, czyli internetowy koncert dla fanów muzyki filmowej

Gwiazdy

Z powodu pandemii tegoroczna edycja Festiwalu Muzyki Filmowej została odwołana. Mimo to, Łukasz Targosz postanowił nie zasypiać gruszek w popiele i stworzył największą orkiestrę domową. Zawoławszy "Let’s play together", zebrał setki zgłoszeń z całego świata. Jedną z artystek, która podjęła współpracę z kompozytorem, jest Ania Karwan. Artyści opowiedzieli nam o efektach projektu.

Na czym polega inicjatywa wymyślona przez Łukasza Targosza?

W tym roku w wyniku pandemii odwołane zostały wszystkie koncerty. Jednym z nich jest także Festiwal Muzyki Filmowej. Mimo przeciwności losu, Łukasz Targosz postanowił zagrać suity z takich produkcji, jak: "Magiczna Zima Muminków" (Short lista Oscarowa) oraz "The Coldest Game", tworząc największą orkiestrę symfoniczną online. Tak narodził się pomysł na projekt "Let’s Play Together Orchestra".

Największy Festiwal Muzyki Filmowej na świecie został live’owo przeniesiony na przyszły rok. Zawalczyliśmy o onlinową wersję tego festiwalu, by zapewnić mu ciągłość i internetową trwałość

- powiedział.

Let’s Play Together Orchestra

Projekt organizowany przez Łukasza przyciągnął tłumy artystów, którzy grając, kierują się głosem serca i tym samym wspierają kulturę w niecodziennych czasach. Podczas najbliższego koncertu zagra Tina Guo, wiolonczelistka, która ma na koncie setki hollywoodzkich blockbusterów oraz jest muzą Hansa Zimmera. W roli wokalistów wystąpią Ania Karwan, Grzegorz Turnau i Grzegorz Skawiński.

Pierwszy premierowy koncert z muzyką z Muminków miał miejsce na początku maja. Kolejna odsłona z muzyką, znaną z filmu "Ukryta Gra", odbędzie się 26 maja.

Wzięłam udział w projekcie, ponieważ Łukasz jest moim ukochanym przyjacielem i najwspanialszym kompozytorem i producentem, z którym znam się od lat. Nie wyobrażałam sobie, żeby nie wziąć udziału w tej sytuacji, bo mieliśmy się spotkać na Festiwalu Muzyki Filmowej, na którym spotykamy się od 5 lat. To jest jedyna możliwość, żeby wystąpić i zaśpiewać

– powiedziała Anna Karwan.

Jesteście ciekawi, co z tego wyszło? Zobaczcie wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości