Gwiazdy

Klaudia Gawor to jedyna kobieta, która wygrała polskiego "X-Factora". "Pisałam wtedy maturę, która bardzo ściągała mnie na ziemię"

Gwiazdy

Klaudia Gawor

Klaudia Gawor 8 lat temu zawojowała scenę X-Factora, wygrywając 3. edycję programu. Niedawno artystka zapowiedziała swój debiutancki album. W rozmowie z Oskarem Netkowskim dla serwisu dziendobry.tvn.pl zdradziła, co działo się u niej przez ostatnie lata. - Inaczej bym dzisiaj podeszła do tego sukcesu, niż mając 18 lat. Ale nie żałuję, że to wszystko się potoczyło tak, jak jest teraz.

Klaudia Gawor: kiedy pojawi się debiutancki album?

Artystka ma na swoim koncie trzy głośne single, które spotkały się z entuzjastycznym odbiorem fanów. "Lekkość życia" premierę miała rok po wygranej w programie X Factorze. W zeszłym roku, po kilkuletniej przerwie, mogliśmy posłuchać kawałka "Jesteś ikoną", a niedawno wokalistka podbiła rynek muzyczny piosenką "Płyń".

Fani ciągle wyczekują debiutanckiego krążka Klaudii Gawor. Gwiazda opowiedziała o muzycznych planach.

- Pandemia nas nieźle przeczołgała, jeśli chodzi o sytuację z płytą. Miała być jesienią minionego roku – ja to wszystko robię sama ze wsparciem najbliższych mi osób. Nie mam nad sobą wytwórni, więc kwestie finansowe są o wiele bardziej skomplikowane. Inwestujemy z kieszeni prywatnej – powiedziała w rozmowie z Oskarem Netkowski dla serwisu dziendobry.tvn.pl.

- Album będzie eklektyczny, bo powstawał na przestrzeni lat. Odkrywałam siebie przez ostatni czas i posmakowało mi wiele rzeczy w muzyce. To będzie bardzo widać na tej płycie. Na pewno nie będzie monotematyczna. Wkrótce ukaże się nowy singiel. Utwór już jest, ale staram się, żeby nagrać do niego teledysk. Ale problemy są po stronie organizacyjnej – środek pandemii i finanse. To znowu będzie coś zupełnie innego niż "Płyń". Dla tych, którzy pokochali muzycznie "Ikonę" to będzie fajny letni i imprezowy numer. – tłumaczyła Klaudia Gawor.

Klaudia Gawor o programie X Factor

W finale 3. sezonu "X Factor" Klaudia Gawor pokonała Grzegorza Hyżego i Wojciecha Ezzata. Jednocześnie jest jedyną kobietą, która zwyciężyła w polskiej edycji show.

- Pamiętam, jak w tym szale po wygranej dostałam wiadomość od Dawida Podsiadły i powiedział mi: "słuchaj, jesteś jedyną kobietą, która wygrała X-Facotra w Polsce". Kompletnie tego nie ogarnęłam, tyle rzeczy się działo. To ogromna radość. To była satysfakcja, że mogę reprezentować kobiety. To też pokazanie, że kobiety mają siłę i mogą wygrywać programy. Wtedy byłam zbyt młoda, żeby tak do tego podejść, ale z perspektywy czasu widzę, że to była duża sprawa – mówiła piosenkarka.

Mentorem Klaudii w programie był Kuba Wojewódzki, który bardzo jej kibicował. Jak mówi, do dzisiaj mają ze sobą kontakt.

- Kuba Wojewódzki dał mi ogromne wsparcie w programie i bardzo miłe jest to, że to się nie skończyło tylko na programie. Kuba zawsze mnie wspierał i mówił, że kiedy będę chciała, mogę do niego zadzwonić. Dlatego podczas promocji pierwszego singla zadzwoniłam do niego i zapytałam, czy przedpremierowo mogę mu wysłać utwór. Pamiętam, że nawet wrzucił zdjęcie na swój Instagram. To niezwykle sympatyczne i budujące – zdradziła Klaudia Gawor.

Klaudia Gawor: czym zajmowała się po X Factorze?

Po zwycięstwie w show TVN Klaudia Gawor skupiła się głównie na edukacji. Wydała debiutancki singiel, muzyka cały czas była obecna w jej życiu. Nie nagrała jednak wyczekiwanego albumu. W 2017 roku obroniła pracę licencjacką na Uniwersytecie Jagiellońskim.

- Na dłuższą chwilę wycofałam się z życia medialnego, bo potrzebowałam czasu, żeby to sobie wszystko poukładać. Studiowałam prawo własności intelektualnej mediów. Nie ukrywam, że bardzo mi się to przydało w życiu. Studiowałam też na Akademii Muzycznej w Katowicach na wokalistyce jazzowej. W ostatnich latach udawało mi się na szczęście żyć z muzyki, robiłam też wiele innych rzeczy – np. pracowałam też na recepcji – żadnej pracy się nie boję. A ostatnio z uwagi na sytuację pandemiczną założyliśmy z narzeczonym działalność, która będzie podstawą do wszystkiego. Na początku trzeba na muzykę zarobić, żeby móc na niej zarabiać. Mam ogromne wsparcie w narzeczonym, który mówi, żebym nie przestawała walczyć o marzenia

Klaudia Gawor: Czy przerósł ją sukces?

Wokalistka wygrywając program miała zaledwie 18 lat. Nie była przygotowana do medialnego życia. I choć mówi, że dzisiaj inaczej zarządziłby swoim sukcesem, to jest zadowolona z miejsca, w którym jest dzisiaj.

- Inaczej bym dzisiaj podeszła do tego sukcesu, niż mając 18 lat. Ale nie żałuję, że to wszystko się potoczyło tak, jak jest teraz. Z drugiej strony pisałam wtedy maturę, która bardzo ściągała mnie na ziemie. Było to dla mnie intensywne przeżycie - dopiero miesiąc po programie zorientowałam się, że ten program wygrałam – mówiła Klaudia.

- Wygrana w X Factorze wywróciła moje życie do góry nogami. Złapałam inne perspektywy na działalność muzyczną i na przyszłość. Dała mi możliwość tworzenia muzyki. Oraz dała możliwość z robienia z muzyki mojego zwodu. To tworzyło bardzo wiele dróg - podsumowała gwiazda.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Klaudia Gawor w utworze "Płyń"

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości