Gwiazdy

Figury woskowe Harry'ego i Meghan usunięte z rodziny królewskiej. Ich status został obniżony

Gwiazdy

Megham i Harry

Kolejne występy w telewizji księcia Harry'ego i jego żony, Meghan Markle niestety nie przysparzają im sympatyków na Wyspach. Ciągła krytyka monarchii, symbolu Wielkiej Brytanii ma swoje konsekwencje. Tym razem w symboliczny sposób z rodziny królewskiej usunęli ich pracownicy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.

Harry i Meghan w londyńskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds

Jak wszyscy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, Harry i Meghan mieli swoje podobizny w najbardziej znanym londyńskim muzeum. Woskowe figury wszystkich royalsów, z Elżbietą II na czele stoją w jednej sali - choć tu należy raczej napisać "stały", bo Harry i Meghan właśnie zostali przeniesieni do sekcji gwiazd Hollywood. I choć mogłoby to wydawać się błahostką, wydarzenie ma wyjątkowy, symboliczny charakter.

Dlaczego figury Harry'ego i Meghan zostały przeniesione?

Osoby zarządzające Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie postanowiły, że decyzja, jaką Harry i jego żona podjęli jakiś czas temu powinna znaleźć odzwierciedlenie także na najbardziej znanej na świecie wystawie figur. Para książęca Sussex od ponad roku nie pełni królewskich obowiązków, żyją i pracują w Stanach Zjednoczonych, gdzie podjęli szereg kontrowersyjnych z punktu widzenia brytyjskiej korony decyzji. Działania Sussexów sprawiły, że ich ranga, także w Muzeum Figur Woskowych, została obniżona do poziomu celebrytów brylujących na czerwonym dywanie.

Zobacz wideo: Powstanie film o odejściu Meghan i Harry’ego z rodziny królewskiej

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości