Jak dobrze znasz historię festiwalu w Sopocie? Ten quiz rozwieje wszelkie wątpliwości

Aktualizacja:
Sopot Festival, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Maryla Rodowicz

Sopot Festival to od kilkunastu lat niezaprzeczalnie największe święto muzyki. Podczas wydarzenia na scenie podziwiać możemy najpopularniejsze gwiazd polskiej i światowej estrady. O Bursztynowego Słowika w Operze Leśnej walczyli już m.in. Ewa Farna, Edyta Górniak czy Piotr Kupicha. Jak dobrze pamiętacie kultowe koncerty? Sprawdźcie swoją wiedzę.

Sopot Festival i Bursztynowy Słowik

Bursztynowy Słowik to nagroda główna festiwalu muzycznego w Sopocie. Statuetkę na początku przydzielało siedmioosobowe jury konkursowe, a zwycięzca otrzymywał także nagrodę pieniężną. Obecnie Bursztynowy Słowik przyznawany jest przez widzów za pomocą głosowania SMS-owego.
Pamiętacie, kto i za jaką piosenkę otrzymał nagrodę na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat? Sprawdźcie swoją wiedzę, rozwiązując quiz.

Top of the Top Sopot Festival 2021

Już za kilka dni odbędzie się kolejna edycja kultowego festiwalu. Na scenie ponownie zobaczymy największe gwiazdy polskiej branży muzycznej. Jakie utwory usłyszymy tym razem? O tym przekonamy się już 17 sierpnia.
Jeśli tak jak my, tęsknicie za koncertami na żywo, w dniach 17-19 zapraszamy do Opery Leśnej w Sopocie. Wciąż dostępne są bilety.
Zobacz wideo: Gwiazdy przed Top of The Top Sopot Festival
Zobacz także:
Autor: Nastazja Bloch
Pozostałe wiadomości