Gwiazdy

Muzyczny projekt Rafała Bryndala i Dariusza Boratyna. "Już nikomu nie musimy nic udowadniać"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Wspólny projekt Rafała Bryndala i Darka Boratyna

Rafał Bryndal i Dariusz Boratyn połączyli siły i stworzyli projekt o nazwie FACECI. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym, skąd wziął się pomysł na ich muzyczny performance, a także jaką grają muzykę. Na naszej scenie zaprezentowali najnowszy singiel "Nic się nie przytrafi".

Projekt FACECI

Z pasji do pisania i tworzenia muzyki zrodził niezwykły projekt, którego inicjatorami są Rafał Bryndal i Dariusz Boratyn. Nagrali piosenki, które będą wykonywać na żywo przed publicznością, tworząc oryginalne przedstawienie.

- Wszystko zaczęło się od moich tekstów. Codziennie piszę sobie rymowane teksty, które, jeśli są dobre i uważam, że warto się nimi podzielić z innymi, to publikuję na Facebooku albo Instagramie. Darek czytał je i dzwonił do mnie, że ma do nich melodie. Tak powstały piosenki. A nazwa FACECI wzięła się stąd, że wystarczy spojrzeć na nasz zespół, na nas. Jesteśmy gośćmi, którzy przeszli swoje, obserwujemy to, co dzieje się wokół i mamy refleksje. (...) Dzielimy się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami. My już nikomu nie musimy nic udowadniać. Stworzyliśmy płytę "bez napinki" - podkreślił Rafał Bryndal.

Muzycy chcą grać niezwykłe koncerty, które w dużej mierze będą się opierać na interakcji ze słuchaczami.

- To będzie na zasadzie przedstawienia. Ma być więcej kontaktu z publicznością, będę czytać swoje wiersze i chcę rozmawiać z ludźmi, a panowie będą grać - wyjaśnił Bryndal. - Jest jeszcze jedna niespodzianka. Bartek Topa będzie wspierał czasami Rafała. Będzie czytać z nim jego teksty - dodał Boratyn.

Jaką muzykę grają FACECI?

W projekt FACECI, oprócz Bryndala i Boratyna, zaangażowani są również inni utalentowani panowie, m.in. Bartek Malik, Marek Bruno Chrzanowski, Krzysztof Zawadka, Tomek Harry Waldowski i Michał Marecki.

- Gramy muzykę folkową, opartą zarówno na dobrym tekście, jak i na dobrych riffach gitarowych - stwierdził Bryndal.

FACECI na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowali na żywo pierwszy singiel pt. "Nic się nie przytrafi".

Zobacz wideo: FACECI w piosence "Nic się nie przytrafi"

FACECI Brayndal/Boratyn w piosence „Nic się nie przytrafi” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobr

Pozostałe wiadomości