Gwiazdy

Eteryczny i mglisty klimat Mazowsza. MONS z piosenką „Od nowa”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Duże miasto, pęd dnia i stale zmieniający się puls, to jeden z motywów twórczości zespołu MONS. Utalentowani artyści wkraczają na naszą scenę, by opowiedzieć muzyczną historię o brzmieniu Mazowsza. Nostalgicznie, ale nie przytłaczająco. Posłuchajcie zespołu i ich nowej piosenki „Od nowa”.

Zespół MONS

MONS to brzmienie miasta, brzmienie Warszawy, jego dynamiczny rytm i zmieniający się puls. Jak sami artyści określają, w ich twórczości słuchacz odnajdzie wielkomiejski pęd, zatłoczone chodniki i metro przedzierające się przez kolejne dzielnice. Ciepło światła przenikającego szklane biurowce i chłód cieni kładących się na ciężkich kształtach kamienic. MONS to również chimeryczny klimat Mazowsza – eteryczny i mglisty. Pozornie przewidywalny, ale skrywający jego tajemnicę. Nostalgiczny, jednak nieprzytłaczający. Melancholijny, ale niekoniecznie smutny.

Nowy początek

W 2018 roku z zespołu odeszło dwóch jego członków. Wtedy wydawać by się mogło, że istnienie grupy pozostanie już tylko wspomnieniem. MONS odrodził się na nowo, do zespołu dołączyli utalentowani muzycy Maciej Zalewski (bas) i Paweł Chomżyński (gitara). Tym samym to, co wydawało się prawie niemożliwe, udało się zbudować od początku.

Jesienią 2019 roku zespół MONS wydał singiel „Od Nowa”, który stał się dla nich symbolicznym nowym początkiem. Do piosenki nagrany został również teledysk, nad którym pracowali Piotr Szubryt i Kacper Chmielewski. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem oraz planuje w najbliższym czasie szereg koncertów.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości