Gwiazdy

Pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego o księciu Filipie. Zobacz archiwalne ujęcia z królową Elżbietą II

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
książę Filip

Już niebawem premiera dokumentu o życiu księcia Filipa, który został zrealizowany z udziałem członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Z tego powodu światło dzienne ujrzał właśnie zwiastun zapowiadający tę produkcję. Ma oddać hołd zmarłemu mężowi królowej Elżbiety II.

Film dokumentalny o księciu Filipie

Do realizacji dokumentu o księciu Filipie przystąpiono jeszcze za jego życia. Produkcja miała być prezentem dla małżonka królowej Elżbiety II z okazji jego setnych urodzin, które przypadały na 10 czerwca 2021 roku. Niestety, zmarł on dwa miesiące wcześniej, bo 9 kwietnia, mając 99 lat. Od początku zapowiadano, że w filmie wezmą udział członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, którzy "podzielą się swoimi osobistymi przemyśleniami i refleksjami, oddając historyczny hołd niezwykłemu życiu JKW księcia Filipa, księcia Edynburga".

- Wszystkie dzieci królowej i księcia Filipa, wraz z ich dorosłymi wnukami i innymi członkami rodziny królewskiej, przyczyniły się do powstania tego wyjątkowego portretu najdłużej służącego małżonka w królewskiej historii - podawało BBC.

Film "Prince Philip: The Royal Family Remembers"

W sobotę 11 września światło dzienne ujrzał pierwszy zwiastun głośnej produkcji pt. "Prince Philip: The Royal Family Remembers". Na kanale BBC na YouTube pojawił się 20-sekundowy filmik, w którym zawarto wypowiedzi księcia Williama, księcia Harry'ego oraz księcia Karola. Widać również archiwalne ujęcia z królową Elżbietą II, a także ich dziećmi i wnukami.

- Zawsze był ogromnym wsparciem dla nas we wszystkim, co robiliśmy. Naprawdę - wyznał 39-letni książę Cambridge.

Książę Harry zdradził, że jego dziadek był sobą i nigdy nikogo nie udawał, natomiast syn Filipa, Karol, wyraził wdzięczność za wiele lat spędzonych z ojcem. Stwierdził, że jego bliscy mieli prawdziwe szczęście, ciesząc się jego obecnością przez blisko 100 lat. Więcej ich opowieści będzie można usłyszeć już 22 września, bo to właśnie wtedy na antenie BBC będzie miał swoją premierę dokument "Prince Philip: The Royal Family Remembers".

Zobacz także:

Zobacz wideo: Rodzina królewska upamiętni księcia Filipa filmem dokumentalnym ze swoimi wspomnieniami

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości