Gwiazdy

Anita Werner od dziecka wie, jak ważne jest zdrowie. Wspomina, czego uczyła ją mama w latach 80.

Gwiazdy

Aktualizacja:
Kamil Piklikiewicz/East News

Anita Werner opowiedziała o swoim dzieciństwie. Jak się okazuje, już wtedy zdobywała wiedzę na temat zdrowego odżywienia i zdrowego trybu życia. Inspirowali ją rodzice.

Anita Werner od lat jest związana z redakcją "Faktów" TVN. Prywatnie dziennikarka ma wiele pasji, a jedną z nich jest sport. Zdrowy styl życia zaprocentował u niej smukłą, wyrzeźbioną sylwetką. Między innymi dlatego pojawiła się na okładce najnowszego wydania magazynu "Women's Health".

Sportowe dzieciństwo Anity Werner

W wywiadzie Anita Werner opowiada nie tylko o zdrowiu i sporcie. Porusza również temat dzieciństwa, a konkretnie tego, jaki wpływ mieli na nią rodzice oraz jak ją inspirowali. To właśnie tata nauczył ją jeździć na nartach, a także zaraził miłością do sportów samochodowych. Mimo wielu zobowiązań zawodowych, zawsze miał czas dla córki.

- Nigdy nie widziałam go leżącego na kanapie z gazetą – i to też było inspirujące - mówiła dziennikarka.

Anita Werner o swojej mamie

Z kolei mama Anity Werner inspirowała ją dbaniem o domową dietę i zdrowy tryb życia. Jak zauważyła, w latach 80. te tematy nie były jeszcze szczególnie popularne.

- Mama wiedziała sporo o medycynie chińskiej, o akupunkturze , pamiętam, jak opowiadała mi, jak po stanie poszczególnych zębów można poznać, czy konkretne narządy w naszym ciele dobrze funkcjonują. Potrafiła wskazać punkty na stopie odpowiedzialne za wątrobę czy trzustkę. Wtedy wydawało mi się to magiczne, abstrakcyjne, dziś coraz bardziej doceniam tę wiedzę - wspomina Werner.

Dziennikarka dobrze wie, że zdrowy tryb życia nie ogranicza się tyko do aktywności fizycznych. Ważna jest również dieta. Dzięki mamie Anita Werner zgłębiała tajniki zdrowego odżywiania już jako mała dziewczynka. W jej domu rodzinnym regularnie odbywało się oczyszczanie organizmu na talerzu.

- Eksperymenty mamy kupowałam totalnie, pociągało mnie próbowanie nowych rzeczy, przygody kulinarne w czasach, kiedy nie było świadomości diety roślinnej, wydawały mi się fascynujące - opowiada.

Historia Anity Werner pokazuje, jak ważne jest uświadamianie naszych dzieci w kontekście zdrowego odżywania już od najmłodszych lat. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza teraz, kiedy świadomość, jak mądrze i zdrowo jeść, jest znacznie większa, niż kilka dekad temu.

Zobacz też:

Metamorfoza Małgorzaty Rozenek-Majdan. Jak bardzo zmieniła się od czasów "Perfekcyjnej pani domu"?

"Królowe życia". Przyjaźń Dagmary i Jacka w odcinkach specjalnych. "Człowiek ci życie ratuje i jeszcze źle? Paliłeś się!"

Sentymentalna podróż Renaty Dancewicz. "Jadłam na kredyt, bo nie miałam pieniędzy"

Zobacz wideo: Anita Werner w więzieniu w Brazylii

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości