Gorące tematy

Seria przestępstw na warszawskim Trakcie Królewskim. Będzie więcej patroli

Gorące tematy

Siegfried Layda/Getty Images

W związku z brutalnymi napaściami na warszawskim Trakcie Królewskim, do których doszło w tegoroczne wakacje, policja zapowiedziała "intensywny monitoring" tej okolicy. O bezpieczeństwie mieszkańców i turystów rozmawiano w stołecznym ratuszu.

Przestępstwa w centrum Warszawy

W ostatnim czasie na warszawskim Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu doszło do niebezpiecznych sytuacji. Z uwagi na wielokrotną interwencję służb w trakcie wakacji, miasto zapowiedziało dodatkowe patrole policji i straży miejskiej w centrum stolicy.

Rozmowy w Centrum Zarządzania Kryzysowego spowodowane były głównie dwoma zdarzeniami, mającymi miejsce w ostatnich dwóch miesiącach. Do jednego z nich doszło w lipcu. 35-latek zaatakował spacerującą z synem i mężem turystkę, z całej siły uderzając ją w twarz, łamiąc jej oczodół. Kolejne - z sierpnia - grupa napastników pobiła leżącego mężczyznę. Obie sytuacje zostały uchwycone przez kamery.

Warszawa walczy z napaściami

Trakt Królewski, a szczególnie Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, to serce i wizytówka stolicy. Zależy nam, by rejon ten był jak najbardziej bezpieczny i dostępny dla wszystkich naszych mieszkańców i gości. Dlatego wszelkie problemy z bezpieczeństwem chcemy zdusić w zarodku

- powiedział Michał Domaradzki, dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, cytowany w komunikacie opublikowanym przez ratusz.

Po spotkaniu zapowiedziano szereg działań, które mają zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. W okolicach Traktatu Królewskiego pojawi się więcej patroli policyjnych i straży miejskiej. Stołeczny ratusz poinformował, że także pracownicy obsługujący monitoring miejski poświęcą temu obszarowi szczególną uwagę. Zapowiedziano także kontrole w punktach sprzedaży alkoholu.

Poprzez te działania będziemy dążyć do poprawy poczucia bezpieczeństwa, by przestrzeń ta stała się dostępna dla każdego mieszkańca Warszawy

– zapewnia Michał Domaradzki.

Mężczyzna zaatakował turystkę na Krakowskim Przedmieściu. Zobacz materiał:

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości