przestępstwa

    przestępstwa

    Oszuści wybierali na ofiary osoby schorowane, często uzależnione od alkoholu i z problemami finansowymi. Zaprzyjaźniali się z pokrzywdzonymi, a następnie nakłaniali do notarialnego oświadczenia i śmiertelnie truli. W wyniku działań śledczych udało się ocalić życie kolejnej osoby. Miała nią być emerytka z Warszawy. Zarzuty sześciu zabójstw i usiłowania kolejnego usłyszał 43-letni Roman P.

    Akty chrztu, legitymacje studenckie, prawa jazdy, paszporty, zwolnienia lekarskie a nawet zaświadczenia o honorowym krwiodawstwie - Polacy fałszują wszystko. Czy zawsze chodzi o uzyskanie korzyści majątkowej? Może czasami przemawia przez nas zwykła bezmyślność, np. jak wtedy, gdy przy odbiorze listu poleconego do męża podpisujemy się jego, a nie swoim imieniem i nazwiskiem? Jakie sankcje grożą za fałszowanie i używanie fałszywych dokumentów? Jak ustrzec się przed sfałszowaniem naszego dowodu osobistego? W Dzień Dobry TVN dr Łukasz Chojniak i mł. asp. Michał Gaweł powiedzieli, jak skutecznie chronić nasze dane osobowe.

    "Włamał się do domu i ugotował sobie zupę", "ukradł samochód z policjantami w środku", "w czasie włamu zgubił dowód osobisty"... Najbardziej niefortunne przestępstwa zebrała w jednym raporcie lubelska policja. O absurdalnych wpadkach kryminalistów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z funkcjonariuszami: Renatą Laszczką-Rusek i Marcinem Taraszewskim.

    "Ma dar dostrzegania prawdy w takich dziwnych zdarzeniach, które, na pierwszy rzut oka, każdy by odrzucił (...) jako rzeczy kompletnie nieprzydatne... " i uważa, że "Nie ma zbrodni doskonałej,(...) po każdym działaniu człowieka zostają jakieś ślady". Naszym gościem była, kryminolog, Joanna Stojer-Polańska. Czy oglądanie seriali kryminalnych i czytanie kryminałów rzeczywiście pomaga jej w pracy?