Laboratorium kryminalistyczne. Jak wygląda praca techników?
Policjantom w rozwiązywaniu spraw pomagają specjaliści z laboratorium kryminalistycznego. Jedno z takich miejsc od ponad 60 lat działa w Krakowie. Na czym polega praca techników?
Rosyjskie ataki hakerskie na media społecznościowe Polaków. "Ta skala jest bardzo duża"
Polaków dotyka nowa forma oszustwa w sieci, co ma związek z wojną rosyjsko-ukraińską. Jak chronić się przed wyłudzeniem loginów i haseł do naszych kont w mediach społecznościowych?
Oszuści mieszkaniowi wciąż działają. Kolejną ofiarą miała być emerytka z Warszawy
Oszuści wybierali na ofiary osoby schorowane, często uzależnione od alkoholu i z problemami finansowymi. Zaprzyjaźniali się z pokrzywdzonymi, a następnie nakłaniali do notarialnego oświadczenia i śmiertelnie truli. W wyniku działań śledczych udało się ocalić życie kolejnej osoby. Miała nią być emerytka z Warszawy. Zarzuty sześciu zabójstw i usiłowania kolejnego usłyszał 43-letni Roman P.
Rodzice będą karani za złe zachowanie dzieci. Jedno z państw pracuje nad kontrowersyjną ustawą
Rodzic od narodzin do osiągnięcia stanu pełnoletności odpowiada za swoje dziecko. W chińskim parlamencie rozważane jest zaostrzenie praw względem rodziców tych dzieci, które popełniają przestępstwa. Celem jest nauka odpowiedniego wychowania chińskiego obywatela. Kto może czuć się zagrożony?
Mroczny urok Krakowa. Przewodnik opowiada intrygujące historie kryminalne
Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Tym razem jednak poznajemy jego mroczny klimat związany z odległą przeszłością. Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN i Wojciech Zabielski, który jest przewodnikiem po Krakowie, zabierają widzów na wieczorny spacer.
Seria przestępstw na warszawskim Trakcie Królewskim. Będzie więcej patroli
W związku z brutalnymi napaściami na warszawskim Trakcie Królewskim, do których doszło w tegoroczne wakacje, policja zapowiedziała "intensywny monitoring" tej okolicy. O bezpieczeństwie mieszkańców i turystów rozmawiano w stołecznym ratuszu.
Akty chrztu, legitymacje studenckie, prawa jazdy, paszporty, zwolnienia lekarskie a nawet zaświadczenia o honorowym krwiodawstwie - Polacy fałszują wszystko. Czy zawsze chodzi o uzyskanie korzyści majątkowej? Może czasami przemawia przez nas zwykła bezmyślność, np. jak wtedy, gdy przy odbiorze listu poleconego do męża podpisujemy się jego, a nie swoim imieniem i nazwiskiem? Jakie sankcje grożą za fałszowanie i używanie fałszywych dokumentów? Jak ustrzec się przed sfałszowaniem naszego dowodu osobistego? W Dzień Dobry TVN dr Łukasz Chojniak i mł. asp. Michał Gaweł powiedzieli, jak skutecznie chronić nasze dane osobowe.
"Włamał się do domu i ugotował sobie zupę", "ukradł samochód z policjantami w środku", "w czasie włamu zgubił dowód osobisty"... Najbardziej niefortunne przestępstwa zebrała w jednym raporcie lubelska policja. O absurdalnych wpadkach kryminalistów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z funkcjonariuszami: Renatą Laszczką-Rusek i Marcinem Taraszewskim.
"Naukowo zajmuję się oglądaniem seriali kryminalnych"
"Ma dar dostrzegania prawdy w takich dziwnych zdarzeniach, które, na pierwszy rzut oka, każdy by odrzucił (...) jako rzeczy kompletnie nieprzydatne... " i uważa, że "Nie ma zbrodni doskonałej,(...) po każdym działaniu człowieka zostają jakieś ślady". Naszym gościem była, kryminolog, Joanna Stojer-Polańska. Czy oglądanie seriali kryminalnych i czytanie kryminałów rzeczywiście pomaga jej w pracy?