Gorące tematy

"Onision: Drapieżca z Youtube'a" tylko na Playerze. "To wstrząsająca i zaskakująca historia"

Gorące tematy

Onision: Drapieżca z Youtube’a

Greg Jackson, znany także jako Onision to jedna z największych i najbardziej kontrowersyjnych gwiazd amerykańskiego Youtube'a. Jesienią 2019 r. mężczyzna stał się obiektem ataków ze strony grupy kobiet oskarżających go o nieuczciwe zachowania. Sprawą influencera zainteresowali się filmowcy, którzy na jej podstawie stworzyli trzyodcinkowy dokument discovery+ Originals "Onision: Drapieżca z Youtube'a". Nową serię można już oglądać w serwisie www.player.pl.

Onision - kim jest gwiazda amerykańskiego Youtube'a

Greg Jackson – znany światu jako Onision – związany jest z Youtubem niemal od samego początku. Wraz z rozwojem platformy, znacząco rosła także jego popularność. Jackson miał miliony subskrybentów na różnych kanałach, przyciągał fanów wyjątkowo specyficznym humorem. Podczas gdy jego treści internetowe były mroczne, to co działo się w prawdziwym życiu, wydaje się jeszcze bardziej niepokojące, a według osób wysuwających oskarżenia – mogło być uznane za przestępstwa.

Wiele osób wskazywało, że Onision dobrze orientował się w przepisach dotyczących przestępstw seksualnych w poszczególnych stanach USA. Możliwe jest, że z premedytacją budował więzi z nieletnimi dziewczynami, po to by w wyniku manipulacji przekształcić je w relacje seksualne, gdy tylko te kobiety osiągały pełnoletność. Jego pozycja twórcy internetowego, który bezpośrednio komunikuje się z fanami – jak twierdzą obserwatorzy – tylko ułatwiła mu wyszukiwanie i rozmowy z młodymi wielbicielkami. Teraz kobiety zgłaszają się, mówiąc, że były do nich podstępnie zmuszane, a youtuber żerował na ich młodym wieku i braku doświadczenia. Amerykańskie organy ścigania prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Im więcej pojawia się oskarżeń, tym więcej rodzi to pytań i wątpliwości.

"Onision: Drapieżca z Youtube'a" - o czym jest dokument

Twórcy serii "Onision: Drapieżca z Youtube'a" badają tajemnice, kontrowersje i oskarżenia padające pod adresem Grega Jacksona, stawiają także pytanie: co się dzieje, gdy ktoś posuwa się za daleko w świecie pełnym influencerów. Przeszłość znanego youtubera jest brana pod lupę. Analizowane są jego wybryki, niebezpieczne zachowania i domniemane niepożądane działania. Twórcy dotarli do jego ojca Randiego Jacksona, byłej narzeczonej Shiloh i uznanego dziennikarza telewizyjnego Chrisa Hansena. Dokument zawiera wywiady z oskarżycielami i śledczymi badającymi sprawę, a także rozmowy z innymi twórcami internetowymi. W filmie znajdują się również materiały archiwalne z kanałów Onisiona.

Trzyodcinkowa seria dokumentalna "Onision: Drapieżca z Youtube'a" została wyprodukowana dla discovery+ przez Blackfin, firmę należącą do eOne. Geno McDermott jest producentem wykonawczy, a Grace Miller prowadziła nadzór artystyczno-managerski nad produkcją.

- Nowa seria dokumentalna porusza ważne i aktualne tematy dla pokolenia, które pokochało internet i portale streamingowe. Ujawnia prawdę o jednej z najbardziej znanych postaci w tym świecie – mówi Lisa Holme, Group SVP Content and Commercial Strategy dla discovery+ i dodaje: - Ta wstrząsająca i zaskakująca historia jest doskonałym przykładem na to, że prawda potrafi być dziwniejsza od fikcji. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy dołączyć ten tytuł jako format discovery+ Originals do naszej kolekcji.

"Onision: Drapieżca z Youtube'a" - gdzie obejrzeć

Nowa seria discovery+ Originals "Onision: Drapieżca z Youtube'a" zadebiutowała 15 marca w serwisie www.player.pl. Na platformie dostępne są już wszystkie trzy odcinki filmu.

Zobacz także: Youtuberki przeciwko hejtowi:

>>> Zobacz także:

Polak nominowany do Oscara. Kim jest Dariusz Wolski?

Anna Lewandowska zachęca do ograniczenia spożycia tego produktu. "Znacznie wpływa na rozwój nowotworów"

Ćwicz i chudnij zdrowo z Kingą Zawodnik. "Mam już fajny wynik, a startowałam z wagi 150 kg"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Iza Dorf

Źródło: TVN

Pozostałe wiadomości