Gorące tematy

Jakie prezenty na Dzień Dziecka? Monika Mrozowska wpadła na oryginalny pomysł

Gorące tematy

Co wartościowego możemy podarować pociechom na Dzień Dziecka? Goście Dzień Dobry TVN nie mają wątpliwości, że najcenniejszy jest wspólnie spędzony czas. O swoich sposobach na zapewnienie dzieciom atrakcji mówią aktorka Monika Mrozowska, mama czwórki dzieci, psycholog Aleksandra Belta-Iwacz, mama przedszkolaka, i youtuberzy: Marcin Radziwoń "Klamer", tata dwójki chłopców i oraz Sebastian Bajon "Sztaba", tata córki.

Co na Dzień Dziecka przygotuje Monika Mrozowska?

Monika Mrozowska ma czwórkę dzieci: z Maciejem Szaciłło córki Karolinę (18) i Jagodę (11), z Sebastianem Jaworskim syna Józefa (7) i najmłodszego Lucjana z Maciejem Auguścikiem-Lipką (ur. 2021). Jakie sposoby na spędzenie dnia dziecka ma gwiazda, która od niemal dwóch dekad jest mamą?

– Z koleżankami doszłyśmy do wniosku, że zrobimy dzieciom piknik w parku. My spotkamy się jako mamy w dorosłym gronie, a dzieciaki będą się bawić. Każda z nas ma przygotować atrakcje. (...) Okazuje się, że zwykle rzucanie balonami jest atrakcyjne, a także wszystkie aktywności na zewnątrz – mówi aktorka. Dodaje, że dla nastolatki/nastolatka najlepszym prezentem będzie nieograniczony czas z przyjaciółmi. Artystka bierze też pod uwagę prezenty materialne. – Wszyscy lubmy dostawać prezenty – mówi.

Jak spędzić z dziećmi Dzień Dziecka – pomysły youtuberów

– Mam wrażenie, że chcemy dać dzieciom więcej niż one potrzebują - mówi Marcin Radziwoń. W jego odczuciu wystarczą najprostsze atrakcje. – Można np. zrobić z dziećmi naleśniki, traktując to jako wspólną zabawę. Aby zaintrygować dzieci, wystarczy podzielić ciasto na pół i jedną z części wymieszać z kakao, by malować tym ciastem na patelni. (...) Tym, co się sprawdza, to są rytuały, jakie wprowadzamy do domu. My np. mamy umowę rodzinną, w której określamy jasno, kiedy i w jakich warunkach możemy korzystać z telefonu. (...) Chodzi o jakościowy czas z dzieckiem, spędzony ze sobą, a nie obok siebie. My w niedzielę zawsze oglądamy wspólnie rodzinny film z morałem – rozwija myśl.

– Dla mniejszych dzieci wszystko może być zabawą, nawet rozładowanie zmywarki – dopowiada Sebastian Bajon "Sztaba".

Prezenty na Dzień Dziecka – co proponuje psycholog?

– Myślę, że w Dzień Dziecka możemy spędzić czas na zasadach naszego dziecka, dlatego że dzieci na co dzień dostosowują się do wielu różnych zasad, więc warto dać im czas na zabawę, o której one decydują i w niej rządzą – mówi ekspertka. – Jak podsumowała, chodzi o uważne bycie z dzieckiem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz player.pl.

Zobacz także:

Bezpieczna podróż z dzieckiem na motocyklu. Rodzice podają żelazne zasady

Nowa misja Ewy Chodakowskiej. Jej program treningowy dla dzieci budzi wątpliwości. Co na to trenerka?

Dzień Dziecka 2021. Jak obchodzone jest to święto w Polsce, a jak w innych krajach?

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości