Gorące tematy

Fenomenalne wykonanie utworu Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam, gdzie byłem". Dawid Podsiadło zaskoczył publiczność!

Gorące tematy

Aktualizacja:
fot. DDTVN

"Mega ciary na całym ciele" - między innymi tymi słowami publiczność skomentowała występ Dawida Podsiadły na Festiwalu Wodecki Twist Festival w Krakowie. Artysta wykonując utwór "Lubię wracać tam, gdzie byłem" wywołał zachwyt i wzruszenie wśród publiczności. Ten niesamowity koncert przejdzie do historii!

Na cześć Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki był wybitnym piosenkarzem, multiinstrumentalistą i kompozytorem. Znany publiczności również jako aktor i prezenter telewizyjny. Zmarł 22 maja 2017. Fani oraz najbliżsi Wodeckiego chcieli, aby pamięć o nim i jego twórczości była wciąż żywa, dlatego postanowili stworzyć niezwykłe wydarzenie - Wodecki Twist Festival.

>>>Cały koncert do zobaczenia w serwisie Player!<<<

Występ Dawida Podsiadło zaczyna się w 36 minucie.

Druga edycja festiwalu z trąbką w roli głównej

Tegoroczna edycja poświęcona była trąbce, która obok skrzypiec odgrywała znaczącą rolą w muzyce Wodeckiego. Festiwal trwał od 7 do 9 czerwca w różnych miejscach kulturalnych Krakowa. W tegorocznej edycji oprócz fenomenalnego Dawida Podsiadły wystąpili m.in. Alicja Majewska, Kayah i Sławek Uniatowski.

Zobacz także: Leo Stubbs - wnuk Zbigniewa Wodeckiego wystąpił w filmie. W "Dniu Czekolady" zagrał u boku Cieleckiej i Kota

Polscy artyści pamiętają o Wodeckim

7 czerwca podczas koncertu inaugurującego wystąpili: Anna Maria Jopek, Kayah, Michael "Patches" Stewart, Piotr Wojtasik Quintet. Gwiazdą specjalną był także amerykański trębacz Chris Botti. W ramach festiwalu, najsłynniejszym wydarzeniem okazał się jednak koncert "Chwytaj Dzień". Na scenie wystąpiło wielu polskich artystów, jednak największe poruszenie i zachwyt wśród odbiorców wywołał Dawid Podsiadło, wykonując utwór "Lubię wracać tam, gdzie byłem". 

Zobacz także: Córka Zbigniewa Wodeckiego wspomina ojca w studiu DDTVN: "Był bardzo wymagający"

Podsiadło zaskoczył wszystkich

Dawid Podsiadło jest muzykiem, który zaskakuje brzmieniem i formą swojej twórczości. Jego teksty są przemyślane, a piosenki królują na listach przebojów. Artysta wykonując singiel Zbigniewa Wodeckiego, musiał zmierzyć się z wielkim wyzwaniem. Utwór "Lubię wracać tam, gdzie byłem" jest niezwykle uczuciowy i sentymentalny. Dawid Podsiadło nie zmieniał charakteru piosenki. Zaśpiewał ze spokojem i oddaniem szacunku nieżyjącemu artyście, a to chwyciło za serca odbiorców.... Zobaczcie sami !

Wodecki Twist Festival transmitowany był w telewizji TVN. 

Więcej:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości