Gwiazdy

Leo Stubbs - wnuk Zbigniewa Wodeckiego wystąpił w filmie. W "Dniu Czekolady" zagrał u boku Cieleckiej i Kota

Gwiazdy

Leo Stubbs - wnuk Zbigniewa Wodeckiego wystąpił w filmie. W "Dniu Czekolady" zagrał u boku Cieleckiej i Kota

Do kin trafił film "Dzień czekolady", w którym jedną z głównych rol gra Leo Stubbs – wnuczek Zbigniewa Wodeckiego. Nastolatek występuje u boku takich polskich gwiazd jak: Tomasz Kot i Magdalena Cielecka. Jak to się stało, że Leo trafił do filmu? Co o aktorskiej drodze myśli jego mama? Leo Stubbs i Katarzyna Wodecka-Stubbs byli gośćmi Dzień Dobry TVN. Panią Katarzynę zapytaliśmy również o szczegóły 2. edycji Wodecki Twist Festiwal.

Leo Stubbs jest synem młodszej córki Zbigniewa Wodeckiego - Katarzyny i jej męża Nigela Stubbsa. Nastolatek niedawno zagrał w filmie "Dzień Czekolady", który trafił do kin 31 maja 2019 roku. W produkcji wciela się w postać głównego bohatera - Dawida. Nie jest to jednak debiutancka rola Leo. Chłopiec występował już w musicalu "Mały Lord", który można było zobaczyć w Operze Krakowskiej, a następnie w sztuce wystawianej w krakowskim Teatrze Bagatela - "Tajemniczy ogród". Pojawił się na jednej scenie z: Magdaleną Walach, Januszem Szydłowskim, Aleksandrą Niszczotą, Katarzyną Litwin czy Piotrem Różańskim. Wnuk Zbigniewa Wodeckiego ma również na swoim koncie role w dubbingu w filmie "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara".

>>> Zobacz także:

Leo Stubbs nie tylko ma talent aktorski.

Syn gra na saksofonie, montuje filmy, interesuje go charakteryzacja filmowa, której efekty czasem mnie przerażają.

- powiedziała nam Katarzyna Wodecka-Stubbs.

Ulubionym aktorem Leo jest Jack Nicholson.

Informacje o filmie "Dzień Czekolady"

Film "Dzień Czekolady" powstał na podstawie nagradzanej książki Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem i opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów łączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić swoje marzenie i cofnąć czas?

W obsadzie filmu znaleźli się: Tomasz Kot, Magdalena Cielecka, Dawid Ogrodnik, Katarzyna Kwiatkowska, Marek Bukowski, Witold Dębicki, Barbara Kurzaj, Tomasz Sobczak, Katarzyna Zawadzka, Julia Odzimek oraz Leo Stubbs.

"Dzień czekolady" został uhonorowany Nagrodą Nauczycieli podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, a podczas 22. Międzynarodowego Festiwalu Kina Dziecięcego w Montrealu zdobył nagrodę "Inis" za innowację oraz oryginalność.


Wodecki Twist Festiwal

Po ubiegłorocznej, niezwykle udanej pierwszej edycji Wodecki Twist Festiwal czas na drugą odsłonę, na którą zaprasza Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego. W trakcie trzech festiwalowych dni w najpiękniejszych krakowskich salach koncertowych i przestrzeniach plenerowych wystąpi plejada polskich i międzynarodowych gwiazd.

2. Wodecki Twist Festiwal otworzy 7 czerwca koncert poświęcony trąbce. Trąbka to – obok skrzypiec – jeden z dwóch najważniejszych instrumentów w twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Jedną z gwiazd koncertu będzie światowej sławy amerykański trębacz Chris Botti, mistrz smooth-jazzowego brzmienia i jeden z najpopularniejszych instrumentalistów gatunku. Na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego pojawią się również: Kayah, Anna Maria Jopek, Michael "Patches" Stewart, Piotr Wojtasik Quintet, usłyszymy też tematy z twórczości Tomasza Stańki.

8 czerwca koncert "Chwytaj Dzień", transmisja o 20.00 w TVN. Wystąpią m.in.: Dawid Podsiadło, Brodka, Igor Herbut, Mela Koteluk, Jnr Robinson, Aga Zaryan, Gaba Kulka, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Krzysztof Herdzin.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Wodecki Twist Festiwal jest córka artysty - Katarzyna Wodecka-Stubbs. Dyrektorem muzycznym jest Piotr Metz. Festiwal Muzyczny Wodecki Twist to efekt inspiracji twórczością i osobowością Zbigniewa Wodeckiego.

Co sądzisz o tym artykule?
113
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
01.06.2019
aga
Symatyczny chłopiec .Powodzenia.