Gwiazdy

Córka Zbigniewa Wodeckiego wspomina ojca w studiu DDTVN: "Był bardzo wymagający"

Gwiazdy

Córka Zbigniewa Wodeckiego wspomina ojca w studiu DDTVN: "Był bardzo wymagający"

22 maja przypada druga rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Wodecki zmarł w wyniku komplikacji, do których doszło po rozległym udarze. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Wodecką-Stubbs, córkę Zbigniewa Wodeckiego, która jest odpowiedzialna za Wodecki Twist Festiwal 2019 - festiwal poświęcony pamięci jej ojca.

  • Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku - z powodu udaru, który przeszedł na początku maja. Miał 67 lat.
  • Wodecki Twist Festiwal 2019 - data, bilety
  • Córka Zbigniewa Wodeckiego o ojcu - Katarzyna Wodecka-Stubbs


Zobacz też: Kukulska organizuje koncert na cześć zmarłej mamy "Chcę cały czas przypominać!"


Śmierć Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku -  przyczyną śmierci był udar, który przeszedł na początku maja. Miał 67 lat.

W piątek 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypass-ów. Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22. maja w jednym z warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu na stronie internetowej artysty.

Wodecki Twist Festiwal 2019 - data, bilety

Między 7 a 9 czerwca 2019 w Krakowie odbędzie się druga edycja "Wodecki Twist Festiwal", którego szefową jest córka Zbigniewa, Katarzyna. Ceny biletów wahają się od 79 do 199 złotych.

To już drugi festiwal poświęcony Wodeckiemu.


Którą piosenkę Zbigniewa Wodeckiego lubisz najbardziej?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Córka Zbigniewa Wodeckiego o ojcu - Katarzyna Wodecka-Stubbs

Katarzyna Wodecka-Stubbs była gościem w studiu Dzień Dobry TVN. Opowiedziała o festiwalu i o pomysłach z nim związanych.

Ja znam karierę ojca od dziecka (...) Niezmierne konieczne jest, żeby na festiwalu grać repertuar taty, który wszyscy znają na pamięć. Ale ważne jest też, żeby pokazywać muzykę, o której się tak nie myślało. W pewnym momencie tata stał się inspiracją dla tego programu, dlatego że gramy koncerty instrumentalne. W zeszłym roku były skrzypce, w tym roku jest to trąbka - powiedziała Katarzyna Wodecka-Stubbs.

Jaki prywatnie był Zbigniew Wodecki?

Tata był wszędzie i dla wszystkich bardzo intensywny. A jednocześnie zachowywał serdeczność. Miał dystans do życia i poczucie humoru. Jest znany z wielu anegdot. Chcemy pamiętać o jego muzyce, ale i wspominać o nim na inne sposoby - dodała Wodecka-Stubbs.

Jakie najbardziej charakterystyczne wspomnienie związane ze Zbigniewem Wodeckim ma Katarzyna Wodecka-Stubbs? Czy muzykowali razem?

Ojciec przywoził nam ryby z przeróżnych miejsc! (...) Gdzieś spod Tucholi wędzone ryby (...) Nie muzykowaliśmy razem, bo był bardzo wymagającym twórcą i nie pozwalał sobie na takie zabawy z dziećmi (...) W dzieciństwie czasem śpiewaliśmy chórki.

Więcej:

Zobacz film: „Dzień Dobry TVN” – Zbigniew Wodecki „Teatr nas uczy żyć”, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
90
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0