Materiał promocyjny

Wiosenne porządki w ogrodzie – szybciej i łatwiej z myjką ciśnieniową

Wiosenne porządki w ogrodzie
Wiosenne porządki w ogrodzie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiosna to zmiany – w przyrodzie, otoczeniu i nastroju wielu z nas. To także czas wiosennych porządków w domu i wokół niego. Sprzątanie w ogrodzie to nie tylko przycinanie roślin, sadzenie nowych czy grabienie zbędnych liści i gałęzi. Równie ważne jest zadbanie o czystość elewacji, podjazdu i ścieżki oraz innych przestrzeni ogrodowych wyłożonych kostką bądź zalanych betonem. Do tego przydaje się takie urządzenie jak myjka ciśnieniowa. Jak działa i które wiosenne porządki może ułatwić?

W trakcie doprowadzania domu, garażu, ogrodu i podwórka do porządku możemy sięgnąć po podstawowe narzędzia, ale również te bardziej profesjonalne i zaawansowane. W tym artykule skupiamy się przede wszystkim na myjce ciśnieniowej Karcher i tym, co dzięki niej można zrobić, a z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

Czym jest myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa to urządzenie czyszczące, które znacznie zwiększa ciśnienie wody doprowadzanej z zewnątrz, najczęściej za pomocą specjalnego węża. Woda sprężana jest za pomocą pompy wody, a następnie doprowadzana do pistoletu natryskowego pod wysokim ciśnieniem. Średniej klasy urządzenia mogą wytworzyć ciśnienie rzędu 150-200 barów. Dzięki możliwości zastosowania specjalnych filtrów w niektórych myjkach, możliwe jest pobieranie wody również z otwartych zbiorników np. przydomowych oczek wodnych, jeziora itd. Poza tym myjka ciśnieniowa Karcher może działać również w miejscach, w których nie ma skąd pobrać prądu. Umożliwia to bateria kompatybilna z platformą bateryjną. Jedna bateria jest w stanie zasilić wiele urządzeń, nie tylko samą myjkę.

Najpopularniejszą marką produkującą myjki ciśnieniowe jest Karcher. Dlatego też słowem "karcher" powszechnie określa się niemal każde to urządzenie, niezależnie od producenta.

Co można wyczyścić myjką ciśnieniową?

Jeśli już wiemy, jak działa myjka ciśnieniowa, to warto również zapoznać się, do czego można jej użyć w trakcie wiosennych porządków i nie tylko. Ułatwia i przyspiesza umycie m.in. samochodu, roweru, ogrodowych mebli, zabawek, basenu, itd. Poza tym z powodzeniem usuwa brud z powierzchni, z których trudno jest się go pozbyć jakąkolwiek inną metodą, czyli z elewacji budynków, betonu, kostki brukowej, a także z powierzchni drewnianych, które mogą mieć kontakt z wodą. Można więc przywrócić kolor i świeżość podjazdowi do domu, samemu domowi i całej przestrzeni wokół niego. A to wszystko za sprawą myjki ciśnieniowej Karcher, która zwiększa możliwości, jakie posiada woda sama w sobie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla