Ogród

Jak odnowić drewnianą donicę? Poznaj porady ekspertki

Ogród

Drewniane donice są bardzo efektowne i chętnie dekorujemy nimi balkony, tarasy czy ogródki. Jeśli się zniszczy, można ją odnowić. W programie "Projekt balkon" Katarzyna Kuźma daje kilka istotnych wskazówek, jak to zrobić.

Metamorfoza drewnianej donicy

Odnawianie drewnianej donicy należy zacząć od zeszlifowania wierzchniej warstwy. Jeśli jest na niej wiele szczelin, warto użyć wełny stalowej zamiast papieru ściernego. Następnie trzeba użyć farby gruntującej, aby docelowy produkt lepiej się trzymał powierzchni.

Po kilku godzinach na grunt nakładamy farbę. Zaczynamy od rowków, dzięki czemu unikniemy zacieków. Prowadząca wybrała kolor czarny, ze względu na jego klasyczny i elegancki charakter. Jednak postanowiła urozmaicić efekt, odbijając napis "RZYM", będzie on w kolorze białym. Został wykonany metodą tapowania.

- Tapowanie to nic innego jak przykładanie gąbki do powierzchni blisko siebie - wyjaśniła.

Jakie trawy wybrać do donicy?

Po odnowieniu donicy prowadząca Katarzyna Kuźma, postanowiła wybrać odpowiednie rośliny. Zależało jej na trawach wysokich i szumiących. Miała pełnić funkcję bariery między tarasem, a ogródkiem. Ze względu na to, że obszar jest słoneczny wybrała miskanty, bo to najwyższe trawy na rynku. Wyrastają nawet na dwa do dwóch i pół metra.

Odmianę trawy należy dobrać do własnych preferencji. Mają one różne wzory, niektóre posiadają kwiatostany, a inne muszą być sadzone w doniczkach, bo rozrastają się w bardzo szybkim tempie.

Takie trawy pięknie wyglądają i pozwalają zachować prywatność np. na balkonach w blokach.

"Projekt balkon" - co to za program?

W programie "Projekt balkon" dzięki profesjonalnej pomocy Katarzyny Kuźmy, każdy może przekonać się, jak w łatwy i stylowy sposób można zaaranżować wystrój nawet niewielkiej przestrzeni na balkonie.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości