Stolik pod laptopa – do łóżka czy na kółkach?

usmiechnieta kobieta siedzi przy niskim stoliku z laptopem i kubkiem
freemixer / Getty Images
Każdy, kto kładzie włączonego z laptopa w miejscu innym niż biurko czy stół, powinien wpisać na listę zakupów specjalny stolik pod laptop. Ten przydatny gadżet umożliwia właściwą pracę sprzętu, a także zapobiega uszkodzeniom mechanicznym. Ponadto pozwala osiągnąć optymalną postawę ciała – nawet podczas korzystania z laptopa w łóżku.

Nie wszyscy wiedzą, że przenośnego komputera nie można stawiać na miękkiej powierzchni, takiej jak na przykład kołdra. Dlaczego? W takiej sytuacji niemożliwa jest prawidłowa wentylacja, a sprzęt z dużą dozą prawdopodobieństwa ulegnie przegrzaniu. Stolik pod laptopa do łóżka będzie więc idealnym wyborem dla osób, które lubią wieczorem oglądać filmy lub pracować, nie wychodząc z pościeli. Poniżej znajdziesz zestawienie rodzajów, spośród których możesz wybierać.

Drewniany stolik pod laptopa

Niektóre składane stoliki mogą służyć zarówno do podawania śniadania do łóżka, jak i bezpiecznej pracy z komputerem. Do sypialni urządzonej na przykład w stylu prowansalskim, gdzie dominuje drewno i jasne kolory, doskonale będzie pasował bambusowy stolik pod laptopa . Jego zaletą jest regulowany kąt nachylenia części blatu (podczas gdy na drugiej części jest możliwe operowanie myszką), a także perforacje w powierzchni, które zapewniają dobrą wentylację. Regulowane są także podpórki – w efekcie możemy całkowicie dostosować taki składany stolik pod laptopa do swoich potrzeb.

Estetyczny wygląd naturalnego drewna jest świetną alternatywą dla plastikowych czy metalowych akcesoriów tego typu, których na rynku jest najwięcej. Jeśli natomiast zastanawiasz się, jak zrobić stolik pod laptopa , możesz po prostu poszukać zwykłego składanego stolika do podawania śniadania – być może będzie idealny również do pracy z komputerem? Nie zaszkodzi sprawdzić.

Stolik pod laptopa z chłodzeniem

Dla wymagających użytkowników niezbędny może okazać się sprzęt z dodatkowymi funkcjami. Jeśli podczas pracy komputer nagrzewa się wyjątkowo mocno, koniecznie wypróbuj stolik chłodzący pod laptopa . Takie urządzenie ma wbudowane w blat wentylatory, zazwyczaj ładowane za pośrednictwem kabla USB, który można podpiąć do komputera. Podobnie jak w przypadku stolika z drewna istnieje opcja regulacji jego wysokości oraz kąta nachylenia podstawy. Tego typu mały stolik pod laptopa jest zazwyczaj bardzo lekki, a dodatkowo wyposażony w funkcję złożenia, dzięki czemu zmieści się do każdej torby na laptopa. Kompaktowość i mobilność to jego największe zalety. Jeśli dodamy do tego przydatną funkcję chłodzenia, okazuje się, że mamy do czynienia ze stolikiem idealnym.

Stolik pod laptopa na kółkach

Jednak podstawka, którą trzeba zabrać ze sobą do łóżka, nie każdego usatysfakcjonuje. Niektórzy wolą postawić sprzęt na stoliku, który można przysunąć blisko łóżka czy kanapy. Takie rozwiązanie jest zwykle bardziej korzystne dla wystroju wnętrza – szczególnie jeśli zdecydujemy się na designerski mebel wykonany z połączenia stali i drewna. Wysoki stolik pod laptopa opiera się zazwyczaj na symetrycznej do blatu podstawie, którą można wsunąć pod łóżko czy kanapę. Siłą rzeczy, rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku łóżek zabudowanych aż po podłogę (na przykład tych z szufladami na pościel). Jednak do każdego mebla z choćby kilkoma centymetrami miejsca u podstawy będzie pasować każdy regulowany stolik pod laptopa czy ten bez regulacji. Jego dodatkową zaletą jest wielofunkcyjność – kiedy zajdzie taka potrzeba można wykorzystać go jako miejsce serwowania kawy czy przekąsek. Sprawdzi się również w roli stojaka na komputer podczas wieczornego seansu filmowego czy nietypowy stolik nocny.

Mobilny stolik pod laptopa – z miejscem na drukarkę lub projektor

Każdy, kto chce mieć wszystkie komputerowe sprzęty w jednym miejscu, doceni biurko mieszczące komputer wraz z urządzeniem drukującym. Stolik pod laptopa i drukarkę pozwoli na zaaranżowanie w mieszkaniu wygodnego kąta do pracy, który będzie zajmował mniej miejsca niż standardowe biurko. Dodatkowo pozwoli na wygodne podłączenie osprzętowania, ze względu na ażurową formę.

Oprócz standardowych rozwiązań dedykowanych przeciętnym użytkownikom, producenci oferują także meble specjalistyczne, odpowiadające na potrzeby konkretnym grupom odbiorców. Takim elementem wyposażenia jest na przykład stolik pod projektor i laptop . Sprawdzi się w każdej sytuacji, która wymaga wykorzystania prezentacji multimedialnej – w firmie, szkole, na uczelni. Rozwiązanie docenią osoby na co dzień przeprowadzające wykłady i przemowy wraz z ilustracją graficzną w postaci slajdów. Gwarantuje stabilność oraz zaawansowane funkcje regulacji wysokości i kąta nachylenia blatów.

Zobacz film: Jak wyeksponować w domu książki? Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości