Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie – cisza, spokój i nowoczesność

Aranżacje wnętrz

W kolejnej odsłonie cyklu „Odpicowane mieszkanie” dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Izę i Daniela Kominowskich, którzy mieszkają w pięknym 200-metrowym domu na wsi. Dom z zewnątrz jest tradycyjny, jego wnętrze zostało urządzone w nowoczesnym stylu. Zobaczcie go!

Efektowny dom w pięknej okolicy

Kiedy zobaczyłem tę działkę, decyzja zapadła w 15 minut. Starodrzew znajdujący się na działce też zrobił na mnie wrażenie oraz to, że ten teren składa się z trzech różnych skarp i różne wysokości mamy na tej działce.

- zdradził właściciel.

Efektowna skarpa na której usytuowana jest działka, przysporzyła też właścicielom pewne problemy. Są to tereny osuwiskowe. Iza i Dominik przed budową domu musieli dokładnie zbadać grunt, by dostosować do nich fundamenty.

Było to wyzwanie pod kątem sprzętu ciężkiego, który tu wjechał, natomiast robiliśmy kilka testów kontrolowanych i dało radę.

- dodał Dominik.

Właściciele postanowili uszanować lokalną tradycję (w okolicy znajdują się same drewniane domy) i również zdecydowali się na tradycyjną drewnianą elewację. W środku natomiast postawili na nowoczesność.

Dominują eleganckie szarości, beże, dużo naturalnych i surowych elementów takich jak: drewno, szkło i beton. Iza i Dominik czerpali inspirację z wnętrz loftowych. Dom zyskuje dodatkową przestrzeń dzięki swej wysokości. Z salonu można zobaczyć dach. Właściciele zrezygnowali ze stropu między parterem a pierwszym piętrem.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości