Newsy

Pogoda w sobotę: słonecznie i ciepło, w wielu regionach ponad 20 stopni C

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (09 + 10-11.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

Newsy

Pogoda w sobotę: słonecznie i ciepło, w wielu regionach ponad 20 stopni C

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (09 + 10-11.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

W sobotę przelotne opady deszczu na północy kraju. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza w Suwałkach do 23 stopni w Małopolsce. 

Europa Centralna oraz Południowo-wschodnia jest pod wpływem wyżu. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

Pogoda w sobotę, 9 maja

W sobotę na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, a w rejonach podgórskich Karpat możliwy przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 17 st. do 22 st.,chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat od 15 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich, tylko na południowym zachodzie słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane lub duże. Lokalnie możliwy słaby deszcz. Nad ranem na Pomorzu i gdzieniegdzie na południowym zachodzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 5 st. do 10 st.; chłodniej na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich od 2 st. do 4 st.. Na północnym wschodzie miejscami spadek temperatury przy gruncie do -3 st.. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich.

Pogoda w Warszawie, 9 maja

W sobotę w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna około 20 st. Wiatr przeważnie słaby, północno-zachodni i zachodni.

W nocy również pogodnie. Temperatura minimalna około 8 st. Wiatr słaby, zmienny.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 23 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo

Zobacz też: 

Podróż dookoła świata w czasie pandemii. "Kwarantannę odbywamy na marokańskiej plaży u wybrzeży oceanu"

Polak gotuje w jednej z najmniejszych restauracji w Wielkiej Brytanii i zdobywa prestiżowe tytuły

Przesadzanie krzewów w ogrodzie. Jak i kiedy najlepiej to zrobić?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
77
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0