Newsy

Pogoda w niedzielę: słońce i upał  

x-news

Newsy

Pogoda w niedzielę: słońce i upał  

x-news

Niedziela zapowiada się słonecznie, tylko na samym wschodzie Polski po południu możliwy jest przelotny deszcz i burze, którym może towarzyszyć grad. Będzie gorąco: na termometrach zobaczymy od 28 st. C na Suwalszczyźnie do 35 st. C na Ziemi Lubuskiej. 

Kolejne dni nie przyniosą ulgi od wysokich wartości temperatury, a dodatkowo możemy spodziewać się gwałtownej i dynamicznej pogody w postaci burz. Towarzyszyć im będą silne porywy wiatru oraz grad.

Tropikalna noc 19/20 czerwca 2021 r.

Noc z soboty na niedzielę będzie bardzo ciepła, w wielu regionach kraju temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. 

- To warunki, w których organizm słabiej się regeneruje – powiedział Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW. Noc z soboty na niedzielę określił mianem "tropikalnej".

- W zachodniej części kraju temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. W centrum będzie co najmniej 18 stopni, jedynie na wschodzie kraju będzie chłodniej, około 14 stopni – powiedział. Rzecznik IMGW zwrócił uwagę, że temperatura 18 stopni Celsjusza jest "graniczną" i znacznie utrudnia regenerację organizmu.

- Warto zadbać o komfort nocnego wypoczynku i, jeżeli jest to możliwe, spać w pomieszczeniach o ekspozycji północnej, bo mniej się nagrzewają – dodał. 

Noc ma być pogodna. Jedynie na Podkarpaciu mogą pojawić się mgły i burze oraz opady deszczu. 

Pogoda w niedzielę 20 czerwca 2021 r.

Niedziela zapowiada się słonecznie, tylko na samym wschodzie po południu możliwy jest przelotny deszcz i burze. Mogą im towarzyszyć opady rzędu 5-15 litrów wody na metr kwadratowy oraz grad. 

Na termometrach zobaczymy od 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 35 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie do 90 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego wschodu.

Pogoda w poniedziałek 21 czerwca 2021 r.

Początek tygodnia przyniesie na zachodzie i południu Polski przelotne deszcze i burze z opadami rzędu 10-20 l/mkw. Niewykluczone jest, że sypnie gradem. Poza tym powinno być pogodnie. Temperatura wyniesie od 29 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych może rozpędzić się do 90 km/h.

Pogoda we wtorek 22 czerwca 2021 r.

Wtorek upłynie pod znakiem pogodnej aury na Pomorzu Zachodnim. W pozostałych regionach spodziewamy się deszczu i burz, którym może towarzyszyć opad od 10 do 20 l/mkw. W najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 27 st. C na Pomorzu do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, a w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Powieje ze wschodu.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też: 

Klaudia Halejcio po raz pierwszy pokazała, jak wygląda jej córka. "Uśmiech po mamusi"

Kasia Stankiewicz i Varius Manx o nowym singlu oraz jubileuszu. "Nasz bagaż doświadczeń jest dużo większy niż wtedy, kiedy startowaliśmy"

Nie odchudzamy się na wakacje. Kobiety mają dość presji: "Tu chodzi o kanon, a powinno chodzić o wolny wybór"

Źródło: PAP, TVN Meteo, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
82
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0