Newsy

Pogoda na sobotę: ciepło i pogodnie, na termometrach nawet 25 stopni C

"Sobota i niedziela z ociepleniem. Możliwy przelotny deszcz i burze", źródło: x-news

Newsy

Pogoda na sobotę: ciepło i pogodnie, na termometrach nawet 25 stopni C

"Sobota i niedziela z ociepleniem. Możliwy przelotny deszcz i burze", źródło: x-news

W sobotę, 6 czerwca w całej Polsce pogodnie i bardzo przyjemnie, tylko na terenach południowo-zachodnich mogą pojawić się niewielkie opady deszczu. Na termometrach od 18 do 25 stopni C. 

Europa jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Wielką Brytanią i Norwegią, jedynie krańce wschodnie i południowo-zachodnie kontynentu są w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Polska jest na skraju niżu znad Skandynawii, z południa na północ zacznie przemieszczać się pofalowany front atmosferyczny. Na północy i zachodzie zalegać będzie chłodniejsze wilgotne powietrze polarne morskie, nad pozostały obszar z południa napływać zacznie powietrze ciepłe i wilgotne.

Pogoda w sobotę, 7 czerwca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie powoli rosło.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16 st.C do 20 st.C na zachodzie, północy i w rejonach podgórskich Karpat oraz od 21 st.C do 25 st.C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu początkowo dość silny i silny, w całym kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 65 km/h, stopniowo słabnące; w górach porywy do 70 km/h, a w czasie burz do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Miejscami na wschodzie i południu burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 10 st.C do 15 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie 7 czerwca 2020 r.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st.C. Wiatr słaby, południowy.

Zobacz też:

Uśmiechnięta Agnieszka Woźniak-Starak pozuje ze swoją „dziewczyną”. Kim jest Osi?

Jak dobrze i zdrowo grillować? Dietetyk i technolog żywności doradzają

Oszczędzamy wodę na działce, czyli jak prawidłowo podlewać rośliny?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
54
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0