Gorące tematy

Nieuchwytny Pan Gienek. Groźny oszust matrymonialny

Gorące tematy

Nieuchwytny Pan Gienek. Groźny oszust matrymonialny

Pan Eugeniusz Gadomski, sympatycznie wyglądający 90-latek jest groźnym przestępcą poszukiwanym Europejskim Nakazem Aresztowania i kilkoma listami gończymi za liczne wyłudzenia i oszustwa. Na swoim koncie ma m.in. wyłudzenie odszkodowania za pobyt w obozie koncentracyjnym.

Zobacz też: Sneating. Uczuciowi hohsztaplerzy, którzy chodzą na randki, żeby się najeść >>>

O tym, jak tacy oszuści wyszukują swoje ofiary i dlaczego jesteśmy podatni na działanie manipulantów, rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z dr Joanną Stojer-Polańską, kryminalistykiem.

To jest osoba, która potrafi świetnie rozpracować emocje. Wierzy w to, co mówi więc wypada bardzo wiarygodnie. Ma dużo cech psychopatycznych - potrafi dobrze kłamać. Wypada wiarygodnie.

O przestępcy opowiedział nam insp. Mariusz Ciarka:

Można powiedzieć, że to taki jeszcze starej daty "tulipan", a więc mężczyzna, który podrywał kobiety, aby czerpać z nich korzyści i zyski określone. To oczywiście miłe słówka, które szeptał do ucha, to oczywiście obiecanki dobrego życia, a po pewnym czasie wykorzystywanie poprzez nakłanianie do poręczeń kredytu, zabieranie pieniędzy.Ofiary Eugeniusza Gadomskiego przyznają, że były zauroczone jego osobą. Nie widziały świata poza nim i zgadały się na wszystko co im proponował i czego od nich zażądał. 

Nie potrzebowałam rodziny i znajomych, tylko jego. Byłam tak zaślepiona, że na jego rozkaz wskoczyłabym w ogień
Zakochałam się w nim. Nie wiem jak to się stało. Może mnie zahipnotyzował? Miał takie czarne, niesamowite, przenikliwe oczy. Gdy zapytał czy wyjdę za niego, zgodziłam się bez wahania

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego Eugeniusza Gadomskiego, proszony jest o kontakt z komendą policji na Bielanach, ul. Żeromskiego 7. Można zgłosić się osobiście lub telefonicznie pod numerami: 22 603 71 61, 22 603 19 54, 22 603 71 55, 22 603 71 56, całodobowym numerem 112 lub za adresu mailowego: oficer.prasowy.krp5@ksp.policja.gov.pl

Co sądzisz o tym artykule?
9
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
17.01.2019
Adam
Dziwi mnie to jak można nie złapać człowieka przez 20 lat...