Newsy

Nie żyje Diana Rigg. Była dziewczyną Bonda i gwiazdą "Gry o tron"

Nie żyje gwiazda „Gry o tron” i jedyna filmowa żona Jamesa Bonda - Diana Rigg, źródło: x-news

Newsy

Nie żyje Diana Rigg. Była dziewczyną Bonda i gwiazdą "Gry o tron"

Nie żyje gwiazda „Gry o tron” i jedyna filmowa żona Jamesa Bonda - Diana Rigg, źródło: x-news

W wieku 82 lat zmarła brytyjska aktorka Diana Rigg. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola w serialu "Rewolwer i melonik". Widzom była znana także ze swojego udziału w "Grze o tron". Artystka zmarła w czwartek, 10 września 2020 r., w swoim domu. O śmierci aktorki  poinformowała jej córka. 

Diana Rigg nie żyje

Odtwórczyni roli Olenny Tyrell w "Grze o tron" zmagała się z nowotworem. Chorobę wykryto u niej na początku tego roku. Smutną wiadomość o przegranej walce z rakiem przekazała jej córka.

Moja ukochana mama zmarła w spokojnym śnie, wcześnie rano, w domu, otoczona rodziną

- napisała w oświadczeniu. 

Zmarła gwiazda "Gry o tron"

Diana Rigg urodziła się 20 lipca 1938 w Doncasterze w północnej Anglii. Jako mała dziewczynka wraz z rodzicami zamieszkała w Indiach. Dorastała w indyjskim Radżastanie, gdzie jej ojciec pracował jako kolejarz. Po powrocie do Wielkiej Brytanii uczyła się w Leeds, a następnie studiowała na uczelni Royal Academy of Dramatic Art.

Swoją karierę aktorską rozpoczęła w 1959 roku jako aktorka teatralna The Royal Shakespeare Company. Rigg występowała również na Broadwayu. Sławę zyskała dzięki roli Emmy Peel w serialu z lat 60. "Rewolwer i melonik", za którą otrzymała nagrodę Brytyjskej Akademii Filmowej (BAFTA). W 1969 roku pojawiła się na dużym ekranie jako partnerka, a potem żona agenta 007 Jamesa Bonda w filmie "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości". W 1972 była nominowana do Złotego Globu za drugoplanową rolę w filmie "Szpital". Wielokrotnie otrzymywała nominacje do nagrody Emmy.

W 2011 roku wystąpiła jako Lady Olenna w serialu "Gra o tron". Aktorka w zeszłym roku udzieliła wywiadu dla BBC, w którym opowiadała o swojej postaci:

Kocham grać czarne charaktery. Są o wiele bardziej interesujące, niż te dobre. Niektórzy nie chcą grać złych postaci, lubią być lubiani. Ja kocham być nielubiana 

- mówiła Rigg.

Zobacz też:

Córka Natalii Kukulskiej wkracza do show-biznesu? Głos nastolatki do złudzenia przypomina wokal mamy

Wspomnienie o Gienku Losce. "Teraz słyszę Twój głos z nieba"

Koniec programu "Z kamerą u Kardashianów". Kim pożegnała fanów 

Źródło: tvn24 |
Co sądzisz o tym artykule?
69
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0