Gra o tron

  Gra o tron

  W wieku 82 lat zmarła brytyjska aktorka Diana Rigg. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola w serialu "Rewolwer i melonik". Widzom była znana także ze swojego udziału w "Grze o tron". Artystka zmarła w czwartek, 10 września 2020 r., w swoim domu. O śmierci aktorki poinformowała jej córka.

  Basia Lalik na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii. Jest koordynatorką postprodukcji telewizyjnej i filmowej. Pracowała przy takich serialach, jak "Gra o tron" i "The Crown". Na czym polega jej praca? Czy ma jakieś szczególne wspomnienia związane z znanymi osobami, z którymi współpracowała? Z Basią spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  Kristian Nairn to Irlandczyk, który światową sławę zyskał dzięki występowi w serialu "Gra o Tron". Wcielił się w postać Hodora, który w całym serialu wypowiada tylko jedno słowo "hodor". W rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim Kristian Nairn przyznał, że wciąż nie może uwierzyć w efekty swojej roli. Co to znaczy? Czy serial dał mu popularność? Czy wciąż tworzy muzykę?

  Co ma zamiar robić podczas pobytu w Polsce i czym zajął się po zakończeniu swojego udziału w serialu "Gra o tron"? Specjalnie dla Dzień Dobry TVN: Jack Gleeson, czyli król Joffrey Baratheon z "Gry o Tron". Zobaczcie, czego jeszcze dowiedział się Mateusz Hładki.

  Na tegorocznym Comic Conie można było spotkać gwiazdy robiącego furorę serialu "Gra o Tron": Clarice van Houten (serialowa Melisandre) i Hafþóra Júlíusa Björnssona grającego "Górę". Okazji nie przepuścił dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Czy dowiedział się, co wydarzy się w nadchodzącym sezonie? Na pytanie o przyszłość swojej postaci Björnsson odpowiedział: "Zazwyczaj nie wiesz, że umrzesz do dnia w którym umierasz".

  W Krakowie po raz dziesiąty wystartował Festiwal Netia Off Camera - festiwal, który promuje kino niezależne i docenia twórców mówiących własnym językiem. Jest tam nasz specjalny wysłannik dziennikarz Marcin Sawicki, który spotkał się Davidem J. Petersonem, lingwistą i twórcą języka Dothraków i Valyrian w serialu "Gra o tron". Jak aktorzy reagują na konieczność nauczenia się nowego języka? Który z aktorów "Gry o tron" poradził sobie najlepiej z nowym językiem?

  Emilia Clarke to młoda brytyjska aktorka znana z serialu "Gra o tron". W najnowszym filmie "Zanim się pojawiłeś" zagrała dziewczynę, której wiarę w życie przywraca miłość do mężczyzny na wózku. Czy, kiedy jest zakochana przedkłada dobro tej osoby nad swoje? Jak się czuje z etykietką najseksowniejszej kobiety na świecie? I co według niej buduje pewność siebie? Z aktorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Gwiazda serialu „Gra o tron” - Ed Skrein w filmie "Modelka" wcielił się w rolę fotografa. Wraz z Charlotte Tomaszewską - polską modelką, która również zagrała we wspomnianym obrazie powiedzieli dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu o pracy na planie.

  "Winter is coming" - to motto, doskonale znane wszystkim fanom serialu "Gra o tron", idealnie pasuje do dzisjszego tematu, którego ekpertem jest Anna Nowak-Ibisz, a także do panującej za oknem aury. Przed nami zima, dlatego najwyższy czas, by pomyśleć o ciepłych kurtkach i butach dla dzieci. Czym jest tzw. wyczesana wełna? Czy Marcin Prokop znalazł czapkę dla siebie? ;-) Jaką propozycję złożył Annie Nowak-Ibisz?

  Kariera Ed Skrein dopiero się rozkręca. W tym roku na ekrany wchodzą cztery filmy z jego udziałem, m.in. "Transporter: Nowa moc". Właśnie w tym filmie pokazano wiele silnych żeńskich postaci. Czy aktor lubi, kiedy kobiety rządzą? W filmie niezwykle ważna jest relacja ojca i syna. Czego nauczył się od swojego taty i czego uczy swojego syna? Kto był dla niego wzorem do naśladowania? Z aktorem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Amerykański serial "Gra o tron" emitowany jest aż w 60 krajach na świecie. To telewizyjny fenomen, który przed telewizorami gromadzi miliony fanów fantasy. Z aktorami "Gry o tron", którzy przybyli do Polski, by promować ten serial spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska. Czy Daniel Portman, serialowy Podrick Payne i John Bradley, czyli Samwell Tarly, próbowali polskiej kuchni? Co najbardziej im smakowało? Czy potrafią wymówić polską nazwę serialu? Co wydarzy się w kolejnych odcinkach "Gry o tron"?

  Serial "Gra o Tron" bije rekordy popularności na całym świecie. Przebywający właśnie w Polsce, w ramach trasy promocyjnej serialu, Maisie Williams, czyli serialowa Arya Stark i Liam Cunningham - Davos Seaworth, zdradzili nam czy lubią fantasy oraz czy oglądają serial i wciągnęli się w jego fabułę, podobnie jak miliony widzów na całym świecie?

  Powstali w w Rzeszowie, ale poznali się w Anglii. Inspirują się poezją Czesława Miłosza. Ich najnowszy projekt nosi nazwę "Milosz Hated Rock and Roll". O czym traktuje oraz jak wspominają swój występ na Glastonbury, jednym z największych na świecie festiwali muzycznych opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.