Hobby

Dobra myszka do gier, czyli jaka? Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki ?

Myszka do komputera

Fot. Getty Images / Shih Wei Wang / EyeEm

Hobby

Dobra myszka do gier, czyli jaka? Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki ?

Myszka do komputera

Fot. Getty Images / Shih Wei Wang / EyeEm

Najlepsza myszka do gier to taka, która jest funkcjonalna, szybka, wygodna i zapewnia precyzję ruchu podczas gry. Na rynku znajdziemy ogromny wybór mysz - na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?

  • Myszka do gier - na co zwrócić uwagę?
  • Myszki do gier - jakie są ceny?
  • Myszka do gier do 100 zł
  • Myszka do gier do 200 zł


Zobacz też: Jaki procesor wybrać do komputera przenośnego? Najlepszy procesor do laptopa


Myszka do gier komputerowych nie jest w stanie podnieść umiejętności gracza, jednak dzięki szybkości, precyzji i zaawansowanym funkcjom znacząco wpływa na komfort i jakość gry. W przypadku rozgrywek, podczas których liczą się milisekundy, myszka może nawet przeważyć o wygranej. Dlatego dla gamerów myszka do gier jest jednym z najważniejszych akcesoriów. Jak wybrać mysz do gier, która będzie zapewniać precyzję i komfort?

Myszka do gier - na co zwrócić uwagę?

Myszki dla gamerów powinny charakteryzować się wysoką czułością , dzięki zastosowaniu sensora optycznego albo laserowego. Myszki z sensorem laserowym są bardziej precyzyjne, jednak wiąże się to też z wyższą ceną.

Przy wyborze myszki komputerowej do gier trzeba również zwrócić uwagę na rozdzielczość . Wyrażana jest ona w DPI (punkty na cal). Im większa rozdzielczość, tym lepiej. Gracze powinni wybierać myszki o rozdzielczości co najmniej 1500 DPI.

Istotną kwestią jest również łączność z komputerem . Gracze powinni wybrać łączność przewodową, ponieważ szybkość reakcji jest wtedy lepsza. Niektóre myszki mają możliwość wyboru zarówno trybu przewodowego, jak i bezprzewodowego. Bezprzewodowa myszka do gier może powodować minimalne opóźnienia, które przy szybkich rozgrywkach będą sprawiać problemy graczom. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku tańszych modeli bezprzewodowych.

Myszki do gier są też zazwyczaj wyposażone w dodatkowe przyciski , które gracz może skonfigurować według swoich preferencji. Dzięki temu komfort gry jest znacznie lepszy. Jednak należy unikać modeli, które mają zbyt wiele przycisków, zmniejsza to bowiem komfort użytkowania.

Ergonomiczny kształt myszki pozwala na pewny chwyt, który wpływa na komfort gry. Odpowiedni kształt myszki jest szczególnie ważny dla graczy, którzy często spędzają długie godziny przy komputerze.

Ważne jest też, by myszka dla graczy była wykonana z odpornych na uszkodzenia materiałów . Spód urządzenia powinien być wyposażony w dobrej jakości ślizgacze, które znacząco wpływają na szybkość ruchów.

Myszki stworzone z myślą o zawodowych gamerach posiadają też często opcję zapisywania ustawień.

Jak widać, wybór myszek dla graczy nie jest prosty. Te urządzenia muszą bowiem spełniać szereg kryteriów, by gra była komfortowa i płynna.

Myszki do gier - jakie są ceny?

Ceny myszek do gier mogą się znacząco różnić. Tania myszka do gier to wydatek około 50 zł. Myszka do gier do 50 zł może już zadowalać i spełniać oczekiwania początkujących graczy komputerowych, jednak w przypadku bardziej zaawansowanych gamerów może być niewystarczająco dobra. Z kolei akcesoria z najwyższej półki, z których korzystają zawodowi gracze, mogą kosztować nawet około 1000 zł.

Myszka do gier do 100 zł

Sto złotych to wystarczająca kwota, by kupić mysz do gier, która sprawdzi się podczas wielu rozgrywek. Nie będzie to jednak myszka zaprojektowana specjalnie z myślą o graczach, ponieważ cena takiego urządzenia przekracza zazwyczaj 100 zł. Dobra myszka do gier do 100 zł powinna być wykonana z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów.

Myszka do gier do 200 zł

Za cenę około 200 zł można już kupić myszkę do gier zaprojektowaną specjalnie dla gamerów. Z myszek z tego przedziału cenowego korzystają zarówno amatorzy, jak i profesjonalni gracze. Myszki w przedziale 100 - 200 zł będą już charakteryzować się wyższą rozdzielczością, często będą też wyposażone w dodatkowe przyciski. Materiały wykorzystane do produkcji myszek gamingowych z tej półki cenowej są zazwyczaj trwałe i odporne na zewnętrzne uszkodzenia.

Urządzenia, takie jak klawiatura i myszka do gier to podstawowe akcesoria każdego gracza. Należy pamiętać, że nawet najdroższa myszka do gier nie jest w stanie wyręczyć gamera podczas rozgrywek. Tania, dobra myszka do gier może w zupełności spełniać oczekiwania użytkowników. Mysz powinna przede wszystkim zapewniać wysoki komfort gry. Na rynku znajdziemy myszy do gier z różnych przedziałów cenowych. Warto przed zakupem dokładnie przejrzeć różne oferty, by podjąć jak najlepszy wybór.

Co sądzisz o tym artykule?
48
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0