Gwiazdy

Maciej Gołyźniak jest uwielbiany przez gwiazdy. "O takim perkusiście się marzy"

Gwiazdy

Maciej Gołyźniak jest uwielbiany przez gwiazdy. "O takim perkusiście się marzy"

Maciej Gołyźniak to jeden z najlepszych perkusistów w Polsce. Współpracował m.in. z Moniką Brodką, z którą nagrał "Grandę". Był członkiem zespołu Sorry Boys i pracuje jako muzyk sesyjny z Natalią Nykiel. Gabi Drzewiecka odwiedziła muzyka w jego domu. Koniecznie zobaczcie, jak Maciej spędza wolny czas.

Niepowtarzalny styl Macieja Gołyźniaka 

Choć zwykle zajmował miejsce w drugim rzędzie, teraz wyszedł na front. Jego album "The Orchid" został wydany w legendarnej serii Polish Jazz, w której serii ukazały się płyty m.in. Tomasza Stańko, czy Krzysztofa Komedy. 

- Rozpoznawalność brzmienia to coś, nad czym chyba każdy muzyk pracuje. Najważniejsza jest artykulacja, czyli sposób wydobywania dźwięku z instrumentu. I Maciek to ma - powiedział Michał Dąbrówka, muzyk. 

- Bracia mojej mamy od zawsze grywali, trudno było nie podejść i nie stuknąć. Ale jestem samoukiem. Brałem lekcje, bo na pewnym etapie trzeba poprawić błędy i rzeczy, o których nie masz prawa wiedzieć - dodał od siebie Maciej. 

Ulubiony perkusista gwiazd 

Maciej Gołyźniak ma na swoim koncie współpracę z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej. W 2010 r. współpracował przy albumie Moniki Brodki "Granda". Artystka do dziś wspomina współpracę z muzykiem. 

- Rzadkością w Polsce są płyty wydawane przez instrumentalistów, przez muzyków sesyjnych. Dla Maćka to ogromne osiągnięcie. Jeszcze pod szyldem Polish Jazz. Przez lata pokazał, że na to zasługuje, więc mu tego gratuluję. (...) On jest taką maszyną perkusyjną - powiedziała Monika Brodka. 

- Wspominam żartobliwie incydent, kiedy wskoczyłam na bębny Maćka i on się zdenerwował. Każdy, kto gra z Maćkiem musi pamiętać, że jego instrument jest jego świętością - powiedziała Monika Brodka - dodała.  

Perkusista ma także na koncie liczne występu u boku Natalii Nykiel, która wyznała w Dzień Dobry TVN, że fani często przychodzą na jej koncerty tylko po to, by zobaczyć Maćka. 

O takim perkusiście jak Maciek oczywiście, że się marzy - powiedziała nam Natalia Nykiel. 

Maciej Gołyźniak i jego zamiłowanie do gotowania 

Maciej współpracuje z najlepszymi producentami instrumentów perkusyjnych. Prowadzi też warsztaty. Ale prywatnie talerze z perkusji zamienia na te stołowe. Gabi Drzewiecka odwiedziła nie tylko jego studio nagraniowe, ale także kuchnię. 

- Wybierzemy się na bliski Wschód. Będzie hummus, falafel i prosta sałatka - zaproponował Maciej naszej reporterce. 

Skąd w muzyku taka pasja do kuchni i gotowania?

- W moim domu się zawsze gotowało. Jestem z domu prowadzonego przez kobiety. Trzeba było gotować, a moja babcia robiła to cudownie. Stąd się wzięła moja pasja do gotowania i szukania przepisów - usłyszeliśmy od perkusisty. 

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Gabi Drzewiecka
Co sądzisz o tym artykule?
57
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
10.01.2021
Anka
Skąd Gabi ma bluzę?
10.01.2021
Stokrotka
Sąd bluza Gabi z dzisiejszego wywiadu?