Kreatywna lekcja muzyki, czyli domowa perkusja. Zobacz, jak nasi prowadzący grają na garnkach

Od tygodni dzieci uczą się zdalnie. Język polski czy matematyka to przedmioty, które wystarczy wytłumaczyć, a co z lekcją muzyki? Badania dowodzą, że nauka gry na instrumencie rozwija inteligencję i pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Nie bójmy się zatem przeprowadzić lekcji muzyki w domu. Pomoże nam w tym Marcin Lemiszewski, wybitny perkusista i pedagog muzyczny.

Muzyka i jej pozytywny wpływ na dzieci

Nie od dziś wiadomo, że muzyka pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Rozwija wyobraźnię i wrażliwość oraz stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego. Nauka gry na instrumencie uczy również systematyczności i odpowiedzialności oraz ułatwia dziecku przyswajanie nowej wiedzy i zaspokaja potrzebę ekspresji.

Zagrajmy na garnkach

Jak zatem zadbać o rozwój muzyczny naszych pociech, kiedy jesteśmy uwięzieni w czterech ścianach?

Idealny sposób na grę poprzez zabawę znalazł Marcin Lemiszewski. Perkusista zaproponował, aby w domowych warunkach instrument wykonać z garnków, drewnianych łyżek i plasteliny. Na tak sporządzonej perkusji możemy grać na dwa sposoby, wystukując rytmy bądź melodię.

Najważniejsze, aby garnki ustawić od największego, czyli najniżej brzmiącego do najwyżej brzmiącego. Obecnie garnki mają grube dna, więc wystarczy, że od wewnątrz, na środek przykleimy plastelinę lub modelinę, a wysokość dźwięku się obniży

– radził Marcin Lemiszewski, wybitny perkusista i pedagog muzyczny.

Jak grać na garnkach?

Gra na garnkach to świetna zabawa, która za każdym razem pozwala nam tworzyć zupełnie inne melodie. W zależności od ustawienia kąta padania łyżki oraz siły uderzenia możemy uzyskać różnorodne barwy dźwięku. Posiadając wiele garnków, możemy ułożyć je w taki sposób, aby stroiły i przypominały pewnego rodzaju klawiaturę, na której będziemy mogli zagrać ulubione melodie.

Marcin Lemiszewski udowodnił, że wszystko jest możliwe, na swoich garnkach wykonał kilka prostych piosenek. Gry nauczył także naszych prowadzących. Jak im poszło? Przekonajcie się sami.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości