Newsy

Gmina Maków dostała żółte Porsche w spadku. Musi je sprzedać, by... spłacić długi

Newsy

Gmina Maków dostała żółte Porsche w spadku. Musi je sprzedać, by... spłacić długi

Wójt Makowa pod Łodzią, pan Jerzy Stankiewicz, sprzedaje żółte porsche 981 Cayman. Auto ma niewielki przebieg, bo zaledwie 5 tysięcy kilometrów. Gmina dostała to auto w spadku... razem z długami. 

Zobacz: Ekonomiczne auta do miasta


Kłopotliwe żółte porsche było własnością lokalnego przedsiębiorcy i muzyka z discopolowego zespołu Chanel, Łukasza Niedźwiadka. Muzyk zmarł, rodzina zrzekła się spadku. Pozostały po nim długi (ponad 4 miliony złotych) i żółta strzała... Auto przejechało mniej niż 5 tysięcy kilometrów. Można teraz je kupić. Auto jest warte około 300 tysięcy złotych, ale cena wywoławcza wynosi mniej.


Więcej: Kup dom... za 1 Euro! Jak to możliwe?


Prawo w takiej sytuacji jest jednoznaczne i mówi, że spadek (w tym przypadku razem z długami) przejmuje gmina:

W braku małżonka spadkodawcy, jego krewnych i dzieci małżonka spadkodawcy, powołanych do dziedziczenia z ustawy, spadek przypada gminie ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy jako spadkobiercy ustawowemu

Żółte Porsche stało się tym samym własnością gminy, która chce jak najszybciej je sprzedać. Nowy właściciel będzie musiał zapłacić za nie co najmniej 251 tysięcy, bo taka jest cena wywoławcza. Termin składania ofert kupna żółtej strzały mija 8 kwietnia.


Co sądzisz o tym artykule?
4
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0