Newsy

Czwartek ciepły, ale z przelotnymi opadami deszczu

x-news

Newsy

Czwartek ciepły, ale z przelotnymi opadami deszczu

x-news

W czwartek raczej pochmurno i przelotny deszcz. Na krańcach wschodnich także burze. Temperatura od 16 st. na Dolnym Śląsku do 20 na Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada - w południe, w Warszawie wyniesie 1009 hPa.

Pogoda w czwartek 28 maja

Na czwartek synoptycy prognozują zmienne zachmurzenie i przelotne opady deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy. Na krańcach wschodnich mogą także pojawić się burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw. Wyładowaniom towarzyszyć będzie porywisty wiatr, który w porywach rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę.

Termometry pokażą od 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 20 st. C na Lubelszczyźnie. Północno-zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie około 80 procent. W całym kraju odczujemy chłód, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Pogoda Warszawa w czwartek 28 maja

Zachmurzenie zmienne z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1009 hPa.

Pogoda w piątek 29 maja

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie przelotne opady deszczu. Od 16 st. na Nizinie Szczecińskiej do 20 na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, północny.

Więcej o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

Źródło: PAP, x-news, TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
52
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0