Adam Małysz o nowej skoczni w Innsbrucku. "Stała się dosyć kapryśna"

Autor:
Agnieszka
Mrozińska
Emocje przed turniejem czterech skoczni w Innsbrucku
Emocje przed turniejem czterech skoczni w InnsbruckuDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Damian Michałowski z Dzień Dobry TVN śledzi na żywo zmagania polskich skoczków w Turnieju Czterech Skoczni. W Innsbrucku spotkał się z Adamem Małyszem, prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Jak mistrz ocenia tamtejszą skocznię?

Adam Małysz o Innsbrucku

Adam Małysz startował w Konkursie Czterech Skoczni aż 17 razy. Teraz przyjechał na zawody po raz pierwszy jako prezes i mógł zobaczyć miasto Innsbruck. - Przez te wszystkie lata zawsze mieszkaliśmy gdzieś na obrzeżach, a teraz mieszkam w centrum, bo chciałem zobaczyć, jak ono wygląda. Nie przypuszczałem, ze jest takie ładne. Wydawało mi się, że jest to bardziej przemysłowe miasteczko - przyznał były skoczek.

Bergisel - nowa skocznia w Innsbrucku

- Coś w tej skoczni jest, że zawsze my jako Polacy lubimy tutaj skakać. Czy to jest ta nowa skocznia, czy ta stara. Ja tą starą uwielbiałem, bo jest bardzo stromy rozbieg, krótki próg i potrzeba szybkiego drygu, żeby się odbić. To jest chyba ta magia Bergisel - powiedział Małysz.

Stara skocznia została wysadzona w powietrze. Na jej miejscu stoi nowa, która została zaprojektowana pod koniec ubiegłego roku. - Na pewno robi wrażenie. Chociaż dużo lasu wycięto z prawej strony, co spowodowało, że stała się dosyć kapryśna pod względem wiatru - przyznał były skoczek.

Turniej Czterech Skoczni - gdzie i kiedy oglądać?

Konkurs w Innsbrucku rozpocznie się w środę, 4 stycznia o godzinie 13:30. Zawody będą transmitowane przez stację TVN, Eurosport 1. Skoki obejrzymy też w Eurosporcie Extra w Playerze.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Agnieszka Mrozińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości