Adam Małysz

  Adam Małysz

  Radosną nowiną podzielił się z nami Adam Małysz. Były skoczek sukcesem zakończył walkę z koronawirusem. Przeprowadzone testy wykazały, że jest już zdrowy i może rozpocząć normalne funkcjonowanie. Sportowiec przypomniał jednocześnie, że pandemia trwa nadal i trzeba zachować bezpieczeństwo.

  Stanisław Marusarz to legenda polskiego narciarstwa. Uprawiał między innymi skoki narciarskie i biegi. Czterokrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. II Wojna Światowa przerwała jego sportową pasję. Jaki był prywatnie? Czy był towarzyskim człowiekiem? Czy oprócz narciarstwa miał inne pasje? Jak wspomina go syn oraz wnuk?

  Jak rysuje się przyszłość polskich skoków narciarskich. Czy mamy kolejne pokolenia zawodników, które zapewnią nam olimpijskie medale? Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na spotkanie z młodym, zdolnym skoczkiem narciarskim, siostrzeńcem Adama Małysza, Tomaszem Pilchem. A w studiu naszymi gośćmi byli Jarosław Konior, trener i dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach i Andrzej Cienciała, instruktor narciarski oraz ojciec Tymka - 9-letniego skoczka.

  Izę i Adama Małyszów w Wiśle odwiedziła Dorota Wellman. Małyszowie ugościli Dorotę kolacją przy ognisku. Jak zmienił się Adam odkąd nie skacze? Jak czuje się w roli dyrektora ds. skoków narciarskich? Czy małżeństwo tęskni za córką, która wyjechała na studia do Krakowa? I czym zajmuje się Iza Małysz?

  Kiedyś był jednym z największych rywali Adama Małysza, a dziś pracuje jako maszynista. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger sprawdził, dlaczego fiński skoczek narciarski, mistrz świata Matti Hautamäki, na sportowej emeryturze, zatrudnił się na kolei. Czy nie tęskni za treningami i skokami? Jak wspomina swoją wieloletnią rywalizację z Adamem Małyszem? Jak ocenia Kamila Stocha?

  W Dzień Dobry TVN rozgorzały wielkie sportowe emocje, ponieważ prowadzący Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop postanowili pobawić się w Małysza ;) Dla Małysza Doroty dobrze to się nie skończyło, a jak sobie poradził Małysz Prokopa? :)

  Sama obecność multimedalisty na treningach motywuje młodych skoczków do wytężonego wysiłku. Dlaczego Adam Małysz postanowił wrócić do skoków? Czy tęsknił za nartami i śniegiem? Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej nowej pracy.

  Jak już informowaliśmy w Dzień Dobry TVN, rodzina Małyszów padła ofiarą stalkingu. Tylko u nas Izabela i Adam Małyszowie opowiedzieli o szczegółach tej sprawy. Kiedy zaczęło się nękanie? Kto jest stalkerem? Czy osoba ta została ukarana? I wreszcie, dlaczego rodzina zdecydowała się na upublicznienie danych stalkera?

  Adam Małysz: "Przyrzekłem sam sobie, że nie wrócę jako aktywny zawodnik. Wiem doskonale, że bardzo dużo pracy musiałbym włożyć, żeby wrócić do skoków. (...) Będę dyrektorem-koordynatorem, będę nadzorował kadrę i wspierał ich w terenie". O powrocie do skoków narciarskich, choć nie na skocznię, Adam Małysz opowiedział Kindze Burzyńskiej. Chcielibyście jeszcze zobaczyć Adama "w locie"?

  Adam Małysz zakończył karierę skoczka narciarskiego w 2011 roku. Teraz mistrz zapowiada swój powrót. O swoich planach Adam opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej. Cała rozmowa już jutro! Zapraszamy :)

  Wybitni polscy sportowcy: Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Adam Małysz i Rafał Sonik wzięli udział w akcji "Szczęśliwe Dukaty", która rusza już 9 czerwca! Specjalnie na potrzeby tej inicjatywy własnoręcznie zaprojektowali swoje monety. Zobaczcie jak one wyglądają. Gośćmi Anny Maruszeczko, w Zielonych Drzwiach, byli: prezes Fundacji TVN: "nie jesteś sam" Katarzyna Kolenda-Zaleska i dyrektor fundacji UNICEF Polska Marek Krupiński. ​

  Czy ma chłopaka, czy tata jest o nią zazdrosny, czy chodzi z mamą na imprezy i jak wyglądała jej 18-stka? Filip Chajzer wybrał się do Wisły by spotkać się z, pełnoletnią już, córką Adama Małysza - Karoliną! Czy chciałaby pracować w telewizji?

  Tymek Cienciała ma dopiero 7 lat, a jest już zwycięzcą tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni dla dzieci. Skoczek wraz z rodzicami odwiedził dziś studio Dzień Dobry TVN. Jak wyglądają treningi chłopca? Kiedy znajduje czas na odrabianie lekcji? I czy podobnie jak Adam Małysz lubi jeść bułki z bananami?

  Tomek Pilch swoje pierwsze narty do skoków dostał w wieku 2 lat. Osobą, które mu je podarowała był jego wujek... słynny Orzeł z Wisły - Adam Małysz. Od tego momentu chłopiec chciał skakać. Swoje pierwsze skoki zaczął oddawać w wieku 4 lat. Dziś Tomek ma lat 15 i większość czasu spędza na treningach, ponieważ skocznia to jego żywioł. Tomka wraz z jego rodzicami - Iwoną i Adamem Pilchami gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zapytaliśmy ich o treningi i przyszłość młodego sportowca. czy rodzice odczuwają strach, kiedy ich syn siada na belce startowej? Czy Tomek jada - tak jak jego wujek - bułkę z bananem? ;)