Profilaktyka zdrowia

Co warto wiedzieć wybierając twardy materac do sypialni? Doradzają eksperci SleepMed!

Profilaktyka zdrowia

Aktualizacja:

Twardy materac - dla kogo będzie najlepszym wyborem i jak dopasować go do wagi ciała? Poznaj odpowiedzi ekspertów, którzy wyjaśniają, dla kogo twardy materac będzie najlepszym rozwiązaniem.

Twardy materac sprawdzi się przede wszystkim u tych osób, które nie lubią zapadać się w łóżku, tylko wolą czuć przyjemny nacisk na ciało podczas wypoczynku. Materac taki zapewnia komfortowy sen i jest jest też idealny dla osób o wysokiej wadze ciała.

Dla kogo twardy materac?

Jeśli ważysz ponad 100 kg, szukaj materacy o twardości oznaczanej jako H4. Wtedy materac będzie idealnie podpierał Twoje ciało na każdym jego odcinku. Twardsze materace są też dobrym wyjściem dla par, bo wzajemne ruchy są wtedy mniej odczuwalne. Zwłaszcza twarde materace sprężynowe, głównie multipocket, kieszeniowe oraz hybrydowe, zapewniają najbardziej komfortowy sen partnerom.

Twardy materac a nowoczesne rozwiązania

Jeśli nie wiesz, jaka twardość materaca będzie dla Ciebie najlepsza, producenci nowoczesnych materacy przychodzą Ci z pomocą. W materacach SleepMed z kolekcji Standard oraz Hybrid znajduje się ruchoma warstwa pianki termoelastycznej. Jeśli materac wyda się zbyt miękki, można przełożyć ją na spód, co zwiększy jego twardość. Można też zmieniać kolejność wszystkich czterech pianek w materacach z tych linii, co pozwala uzyskać aż cztery różne stopnie twardości. Tak jest na przykład w modelu SleepMed Comfort . Oprócz możliwości regulowania stopnia twardości ma on aż siedem stref podparcia. Dzięki temu różne partie ciała są podpierane z różnym naciskiem, co zmniejsza napięcia mięśni i przyspiesza ich regenerację . Specjalny perforowany pokrowiec Merced, którym jest pokryty ten model, funduje Twojemu ciału delikatny masaż podczas snu, co jeszcze bardziej zwiększa komfort wypoczynku.

Materace z kolekcji SleepMed Plus i Hybrid Plus mają z kolei na górze odpinany top z pianki termoelastycznej, który można przepinać dowolnie z innymi piankami w materacu i dzięki temu uzyskać aż sześć różnych stopni twardości. Takie możliwości daje na przykład model SleepMed Hybrid Premium Plus. To materac twardy hybrydowy, który dzięki zastosowaniu sprężyny Multi idealnie dopasowuje się do kształtu ciała śpiącej osoby. To też materac ortopedyczny, dlatego warto stosować go przy problemach z kręgosłupem, aby zapobiec ich pogłębianiu się. Materac poprawia też krążenie, łagodzi bóle pleców i ma właściwości przeciwodleżynowe.

mat. prasowe

Mata kokosowa - sposób na zwiększenie twardości

A co jeśli masz już materac, ale okazał się zbyt miękki? Nie musisz wcale wymieniać go na nowy. Wystarczy zwiększyć jego twardość, a są na to dwa sposoby. Po pierwsze można zainwestować w materac nawierzchniowy o wysokim stopniu twardości. To materac, który kładzie się na ten łóżkowy. Jest on cieńszy od tradycyjnego i łatwo się go składa i rozkłada w ciągu dnia. Takie materace mogą być stosowane nie tylko na łóżko, ale również na kanapę. Drugim rozwiązaniem jest mata kokosowa. Jest ona w całości naturalna i wykonana z kokosa, który jest bardzo twardy. Taką matę możesz włożyć między warstwy pianek w materacach SleepMed lub umieścić ją na samym spodzie, pod materacem. To dobre rozwiązanie, jeśli zależy Ci tylko na delikatnym zwiększeniu twardości materaca.

*Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości