Historia Anonimowych Alkoholików (AA) zaczęła się w 1935 roku, kiedy to dwóch mężczyzn postanowiło wspierać się w abstynencji od alkoholu. Z czasem zasady przez nich stworzone rozwinęły się w program 12 kroków AA oraz grupę wsparcia.
Na naszych ciałach znajduje się czasem wiele pieprzyków, które zazwyczaj nie wzbudzają żadnych podejrzeń. Niektóre z nich mogą jednak być niebezpieczne. Warto zdecydować się na dermatoskopię, czyli dermatologiczne badanie znamion.
Patrycja Bereznowska jest kilkukrotną mistrzynią Europy, Polski i świata w biegach 24-godzinnych. Jest nieoficjalną rekordzistką świata w tej dyscyplinie i zwyciężczynią najtrudniejszego ultramaratonu na świecie - Badwater Ultramarathon! Marcin Sawicki odwiedził ją z kamerą Dzień Dobry TVN. Zobaczcie jak wygląda jej trening i ogromna kolekcja nagród.
Lateralizacja to funkcjonalna dominacja jednej ze stron ciała – jej przewaga związana z aktywnością ruchową, wykorzystaniem narządu wzroku i słuchu. Asymetria czynnościowa wynika z różnic w budowie półkul mózgowych. U większości ludzi występuje lateralizacja jednorodna prawostronna.
Głównym założeniem terapii śmiechem jest twierdzenie, że spontaniczny śmiech pozwala odreagować stres i frustrację. Umożliwia także rozładowanie napięcia emocjonalnego i jest elementem profilaktyki zdrowotnej – działa dobrze zarówno na ciało, jak i na duszę.
Nasze ogólne nastawienie do świata definiuje to, jak wygląda nasze życie. Niejednokrotnie podchodzimy do jakiejś sprawy pesymistycznie i wróżymy jej negatywne zakończenie, a później rzeczywiście tak się dzieje. Na jakiej zasadzie działa samospełniająca się przepowiednia?
Sebastian Szubski to olimpijczyk i head coach bydgoskiego crossfitowego boksu CB 163, który 19 lipca 2019 roku pobił rekord Guinnessa w 24-godzinnym pływaniu kajakiem w wodzie stojącej. To było jego trzecie podejście do rekordu i jak się okazało bardzo udane. O swoim wyczynie Sebastian Szubski opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Zamglenie umysłu może dotknąć każdego na różnych etapach życia i rozwoju. Nie musi być niepokojącym objawem, jednak jeśli pojawia się często, warto zadbać o zdrowy tryb życia, odpowiednie odżywianie i wypoczynek. Objawy nasilają się pod wpływem przewlekłego stresu oraz zmęczenia. Biologiczną przyczyną brain fog jest zaburzenie pracy neuroprzekaźników w mózgu.
We śnie szef bardzo często zwiastuje jakieś zagrożenie. Pojawienie się jego postaci może bardzo wiele mówić o uczuciach, obawach czy kontaktach z otoczeniem danej osoby. Jednak, aby właściwie zinterpretować znaczenie snu o szefie, warto odnieść daną wizję do tego, co dzieje się w rzeczywistości.
Olej tsubaki często utożsamiany jest z olejkiem kameliowym, choć są to dwa odrębne produkty. Oba znalazły zastosowanie w kosmetologii i służą od lat do pielęgnacji ciała. Olej tsubaki pozyskiwany jest z nasion japońskiego krzewu ozdobnego i jest trudniej dostępny, olejek kameliowy natomiast wytwarzany jest z nasion odmiany kamelii japońskiej, która wykorzystywana jest do produkcji herbaty. Olejek herbaciany, bo i tak bywa nazywany, jest równie pożądany i stosowany w Azji od lat jako naturalny i cenny kosmetyk.
Wyciąg z czarciego pazura stosowany jest od setek lat w Afryce Południowej, skąd pochodzi roślina. W naszym kraju można znaleźć różne produkty zawierające czarci pazur, np. maść, tabletki lub żel. Warto bliżej przyjrzeć się tej roślinie, gdyż wiele osób, które stosowały produkty zawierające ekstrakt z niej, przyznaje, że ich stan się poprawił. Czym dokładnie jest czarci pazur i czy faktycznie ma lecznicze właściwości, jakie mu się przypisuje?
Pokolenie X to dorastający i żyjący na styku konserwatywnych, powojennych czasów i liberalnych lat 90. Określani są jako osoby często zagubione, którym trudno jest scharakteryzować właściwe dla nich wartości. To generacja, która łączy w sobie życiową mądrość Baby Boomers z pasją Millenialsów do nowych technologii.
Baby boomers to najstarsze pokolenie, które spotykamy w życiu zawodowym. Jego przedstawiciele są wzorem na wielu płaszczyznach, przekazują młodszym wiedzę i uczą szacunku do osób starszych, tradycji, rodziny i pracy. Cenią sobie niezależność. Kto tworzy generację Baby boomers?
Szermierka to dyscyplina sportowa, która postrzegana jest jako walka i sztuka władania bronią białą. Na igrzyskach olimpijskich zadebiutowała w 1896 roku. To rywalizacja prowadzona zarówno drużynowo, jak i indywidualnie.
Bigoreksja to choroba psychiczna, która polega na zaburzonym postrzeganiu własnego ciała, podobnie jak anoreksja. W jej przypadku nie chodzi jednak o szczupłą sylwetkę, ale o dążenie do jak największej masy mięśniowej. Choroba ta dotyka przede wszystkim młodych mężczyzn.
Rzeźbienie, taniec lub śpiew nie wyleczą z fizycznej choroby, ale mogą znacznie poprawić stan psychiczny. Przy okazji kształtują zdolności psychomotoryczne, relaksują, pozwalają wyrazić emocje w niecodzienny sposób. Dla kogo przeznaczona jest arteterapia i na czym dokładnie polega?
Wyznaczanie trasy rowerowej w znanym miłośnikowi dwóch kółek mieście lub innym terenie nie powinno sprawiać trudności. Jej planowanie może się jednak okazać znacznie bardziej skomplikowane w nowym miejscu zamieszkania bądź na dłuższych trasach.
Wielu rodziców myśli, że wady postawy u dzieci ograniczają się jedynie do nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa. W rzeczywistości dotyczą także zmian w biodrach, kolanach i stopach. Tego typu wady to problem nie tylko natury estetycznej, lecz przede wszystkim zdrowotnej
Klaustrofobia to jedna z najczęściej występujących fobii, objawiająca się panicznym strachem przed małymi i zamkniętymi pomieszczeniami. Przebywanie w takim miejscu może skończyć się atakiem paniki. Zaburzenie to ma znaczący wpływ na codzienne funkcjonowanie i wymaga terapii psychologicznej.
Arabika i robusta to gatunki cieszące się zdecydowanie największą popularnością. Choć znawcy często preferują tę pierwszą, druga również ma wielu zwolenników. Kawy te różnią się nie tylko kształtem i kolorem ziaren, lecz także swoimi właściwościami.
Ziele jałowca jest dobrze znane każdej pani domu, której tajemnice kulinariów nie są obce. Jego korzenny aromat świetnie nadaje się do wielu tradycyjnych potraw polskiej kuchni. Przyprawa ta stosowana jest do wędzenia lub peklowania mięs, a także używana do marynat czy kiszonek.
Laserowe zamykanie naczynek to całkowicie bezpieczny zabieg, który pomaga uporać się z wieloma problemami naczyniowymi. Najczęściej przeprowadza się go przy użyciu lasera neodymowo-yagowego lub IPL. Efektami ubocznymi terapii jest kilkudniowe zaczerwienienie skóry, pieczenie lub obrzęk.
Herbata z bratka nie od dziś stosowana jest w celu oczyszczenia skóry z trądziku albo pozbycia się zbędnych kilogramów. Napar z bratka można zarówno pić, jak i stosować do przemywania zmienionych chorobowo miejsc.
Nalewka z propolisu zalecana jest w stanach przeziębienia oraz infekcji bakteryjnych. Propolis wykazuje właściwości regenerujące i stymulujące układ odpornościowy. Przyspiesza gojenie się ran, oparzeń i owrzodzeń oraz zapobiega chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
Kawa orkiszowa, pomimo swojej nazwy, jest napojem bezkofeinowym. Nie oznacza to jednak, że nie zapewnia efektu pobudzenia. Jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, a także dla dzieci. Kawa orkiszowa dostarcza bowiem organizmowi wielu cennych składników odżywczych.
Przerzutki w rowerze to jeden z najważniejszych elementów, który wpływa na bezpieczeństwo jazdy. O tym, że muszą być niezawodne, nie trzeba nikogo przekonywać. Jakie są rodzaje przerzutek i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?
Pierwszy przypadek karoshi, czyli śmierci z przepracowania, odnotowano w 1969 roku w Japonii. Samo określenie „karoshi” zostało przyjęte w 1982 roku, gdy trzech lekarzy zajęło się tą problematyką i zostały opublikowane książki na ten temat.
Gra w bilard to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego w gronie znajomych. Wcześniej trzeba jednak poznać jej podstawowe reguły. Jak dobrze grać w bilard? Zasady gry w bilard dla początkujących.
Bieganie czy rower – przed tym wyborem staje wiele osób chcących zawalczyć o smukłą sylwetkę. Zarówno jazda na rowerze, jak i bieganie to doskonałe treningi cardio, które mogą przynieść dużo korzyści, jednak trudno wybrać ten jeden idealny.
Twarz, jej mimika i emocje są ze sobą ściśle powiązane. Jeżeli widziałeś serial „Magia kłamstwa”, wiesz, o czym mowa. Twarz jest głównym ośrodkiem komunikacji niewerbalnej i choć niektóre emocje można niekiedy ukryć, to istnieją sposoby na ich rozpoznanie. Dowiedz się, jak to zrobić.