Związki i seks

Jakie są pozycje w kamasutrze? Historia kamasutry a współczesna praktyka

Związki i seks

Aktualizacja:

Czym jest kamasutra i jak w ogóle powstała? Ile wspólnego ma historyczna kamasutra z tym, z czym obecnie kojarzy się ludziom? Dowiedz się, ile pozycji jest w kamasutrze i odkryj ciekawe pozycje kamasutry, które możesz wypróbować w swojej sypialni.

Pierwsza kamasutra powstała w Indiach, prawdopodobnie około II-IV wieku n.e. Większość osób myśli, że była to typowa książka o sposobach, w jaki można odbywać stosunek. W rzeczywistości przekazywała ona znacznie więcej informacji. Taki poradnik zawierał kiedyś nie tylko znane do dziś pozycje kamasutry , ale też cenne wskazówki dla partnerów, które miały pomagać im we wzajemnym zaspokajaniu swoich potrzeb seksualnych. Co warto wiedzieć o historycznej kamasutrze? Jakie pozycje z kamasutry są współcześnie najpopularniejsze?

Pozycje z kamasutry – jaka jest ich historia?

Pierwsza kamasutra składała się z siedmiu części, które były podzielone na 36 rozdziałów. Każdy z nich odnosił się do innej części życia. Nie był to zatem typowy poradnik dla osób, którym zależało tylko na zdobyciu wiedzy na temat tego, w jakich pozycjach mogą się kochać. Hinduska kamasutra opowiada szerzej o związkach, o życiu w małżeństwie, a nawet o prostytucji . Większość z porad, które są zawarte w książce, byłaby współcześnie po prostu nieaktualna i niemożliwa do zastosowania, dlatego też mało kto sięga po oryginalną wersję w celu wprowadzania w swoim życiu zmian. W tym przypadku raczej kieruje ludźmi ciekawość. Jednak pozycje w kamasutrze zaproponowane w poradniku są wykorzystywane przez pary do dziś. Współczesne wydania kamasutry to nie tylko opis pozycji seksualnych, ale także zbiór obrazków, które umożliwiają ich lepsze zrozumienie i odtworzenie. Wiele wydawnictw na polskim rynku stara się także wzbogacić swoje produkty o ogólne porady dotyczące związków. Na wzór oryginalnej wersji kamasutry można znaleźć w nich wskazówki na temat budowania intymnej więzi poprzez seks.

Jakie są najlepsze pozycje kamasutry?

Po kamasutrę powinny sięgnąć nie tylko młode i początkujące osoby, które szukają w łóżku nowych wrażeń i wraz z partnerem są gotowe na intensywne odkrywanie swoich ciał, ale także pary z dłuższym stażem związku. Pozycji kamasutry jest naprawdę sporo, dzięki czemu można w znaczący sposób polepszyć i urozmaicić swoje życie seksualne. Najpopularniejsze i najlepsze pozycje kamasutry to:

  • Pozycja misjonarska - to klasyczna pozycja, która sprawdzi się u każdej pary. Jeśli partnerom nie odpowiada jej podstawowa wersja, mogą spróbować także innych sposobów na jej urozmaicenie. W pozycji misjonarskiej stroną dominującą jest mężczyzna, który leży na kobiecie. To od niego zależy intensywność penetracji.
  • Pozycja na jeźdźca - bardzo lubiana przez kobiety, które lubią dominować i nadawać odpowiednie tempo współżyciu. Dużą zaletą pozycji na jeźdźca jest swoboda rąk obojga partnerów, dzięki czemu mogą się nawzajem pieścić. Podczas gdy kobieta siedzi okrakiem na mężczyźnie i wykonuje biodrami rytmiczne ruchy, on może dotykać jej piersi i pośladków, a także stymulować łechtaczkę.
  • Pozycja na pieska - to jedna z pozycji, która pozwala na głęboką penetrację. Kobieta jest uległa, klęczy na czworaka i opiera się na rękach lub łokciach. Mężczyzna z kolei znajduje się z tyłu i może obserwować reakcje swojej partnerki, a także podziwiać jej ciało. Z reguły jest to dla mężczyzn pozycja bardzo podniecająca i szybko osiągają w niej orgazm.
  • Pozycja na łyżeczkę - często wybierana przez pary, które lubią kochać się rano, zaraz po przebudzeniu. Nie wymaga dużego nakładu sił, a może przynieść wiele przyjemności. W tej pozycji partnerzy leżą na boku, zwróceni w tę samą stronę, mężczyzna leży za kobietą i obejmuje ją. Kobieta może pomagać mu podczas stosunku ruchami bioder.

Zobacz: Jak wygląda pozycja na pieska? 

Ile jest pozycji kamasutry?

Oryginalna hinduska kamasutra zawiera kilkadziesiąt pozycji seksualnych . Na przestrzeni wieków pojawiło się jednak sporo nowych sposobów i możliwości odbywania stosunku. Powstało również wiele modyfikacji historycznych propozycji. W związku z tym nie da się jednoznacznie określić, ile pozycji jest w kamasutrze . W zależności od tego, po czyją książkę sięgniemy, możemy spotkać się z inną ich liczbą. Większość poradników wyróżnia około 101 pozycji kamasutry , a wśród nich stosuje podkategorie, np. pozycje klasyczne, boczne, od tyłu, stojące, siedzące, oralne.

Nie warto jednak całkowicie podporządkowywać swojego życia seksualnego temu, co napisane jest w podobnych poradnikach. Można potraktować je jako inspirację i dopasować do indywidualnych potrzeb zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Ciekawe pozycje kamasutry można odkryć nawet samodzielnie w domu. Niezależnie od tego, czy będzie to zupełnie nowa metoda, czy tylko ulepszony wariant już istniejącej, ważne jest tylko to, aby oboje partnerzy byli zadowoleni ze współżycia. Warto więc eksperymentować i nie bać się wymyślać nowych rozwiązań dla obopólnej satysfakcji i rozkoszy.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości